Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki tudna segíteni egy kezdő...

Ki tudna segíteni egy kezdő MacBook tulajdonoson?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Kérlek, segítsetek egy új MacBook Air tulajdonosnak! Van pár dolog, amire még nem jöttem rá, hogy kell beállítani vagy egyáltalán be lehet-e állítani. (Minden kérdést külön is megkérdeztem, de nem jöttek válaszok :( )


Hogyan lehet a dockból a nem kívánt elemeket eltűntetni?

Vannak programok, amiket rögzítettem, azok nem zavarnak, hogy ott vannak. De ha mondjuk megnyitok egy excelt és utána bezárom, akkor ottmarad, csak akkor tűnik el, ha rányomok, hogy kilépés. Be lehet valahogy állítani, hogy ne maradjon ott, miután rányomok a x-re?


Hogy lehet magyar helyesírás ellenőrzőt beállítani?

Zavar, hogy nem húzza alá a gép, ha valamit véletlenül elgépelek :( Esetleg, ha firefoxot/operát/chromet letöltök ott működik?


Hogy lehet bejelentkezéshez képet beállítani?

Mikor megjelennek a felhasználók csak egy általános fekete emberi figura van, azt szeretném, hogy itt saját kép jelenjen meg. Ha megnézem a rendszerbeállításokban van kép a felhasználóknál a nevem mellett, mégsem jelenik meg, amikor belépek. Mi lehet a gond?


MacBookon Finderbe hogyan lehet nagy mappákat létrehozni?

Arra gondolok, hogy a Finderbe a Kedvencekhez, ahol a AirDrop...Letöltések vannak azok mellé legyen egy saját mappám, ne azokon belül.


MacBookon hogyan lehet a képeket megnézni?

Meg tudom nyitni a fotókat, de csak egyesével. Hogy lehet megcsinálni, hogy ha egyet megnyitok a mappában lévő többi képre is át tudjak lépni anélkül, hogy egyesével meg kelljen nyitogatnom?


Hogyan lehet a betűméreteket, ikonokat növelni?

Nekem elég kicsi az alap megjelenítés. Az ikonok, a betűk mérete is nagyon aprócska. Lehet ezeket valahogy növelni?


Más hasznos tanácsot is elfogadok, amit érdemes megcsinálnom :)

Köszönöm előre is, ha segítesz :)



2017. okt. 22. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Dockról elemet törölni: Másodlagos kattintás a törölni kívánt appra, beállítások és Eltávolítás a Dockról. A másodlagos kattintás alapértelmezett a koppintás két újjal, de trackpad beállításokban tudsz változtatni. Ha teljesen ki akarsz lépne egy appből, cmd+Q-val zárd be.


Helyesírás ellenőrzés nincs alapból, más fórumról ez ajánlott (teljes verz. fizetős, de nem vészes az ára): [link]


Felhasználók és csoportok beállításnál, ha átváltott, akkor működnie kéne. Esetleg nyomj egy resetet, vagy próbáld ki más képpel mit kezd. Nekem még nem volt ilyen.


Megfogod a mappát és odahúzod az oldalsávra.


Ha nem akarsz külsős appot akkor amikor az adott képen vagy SPACE, utána fel-le tudsz ugrálni közöttük. Ez nem csak képeknél működik, hanem kb mindennél. Word, Excel, PDF… Ez egy előnézet.

Másik lehetőség, hogy kijelölöd a megnyitni kívánt képeket ís így kijelölve kattintasz valamelyikre. (Összes kijelölésre cmd+A a kombi.)


Ikonnövelés: Íróasztalon Nézetbeállítások megjelenítése. Betűméretet is itt tudsz.



Ne akard úgy használni mint a Windowst. Feltételezem előtte azt használtál. Ne pakold tele az Íróasztalt minden szarral. Nekem konkrétan két ikon van, abból az egyik a külső merevlemeznek az ikonja. Ez is full feleslegesen van ott. Használd a cmd+SPACE-t a kereséshez, elég jó.
Nézd végig a beállításokat, állíts be mindent úgy, ahogy neked kényelmes. Pl. aktív sarkok.

Én a dockot rejtve használom, feleslegesen foglalja a helyet.

Ha NTFS formátumban akarsz írni olvasni szükséged lesz külső appra. Paragon vagy Tuxera. Mindkettő fizetős, de egyéb helyen is fellelhető.

Mindig figyelj, hogy a menüsávban épp milyen appben vagy benne, nehogy véletlen azt zárd be amit, nem szeretnél.

Nézz kezdőknek szóló videókat youtube-on, kis angoltudás nem árt hozzá. Illetve olvasgass szakmai fórumokat, abból van magyar és külföldi egyaránt.

2017. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2017. okt. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!