Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows10-et használok több...

Jozso91 kérdése:

Windows10-et használok több gépen is, mindegyiken érdekes dolgokat művel, lehet találni rájuk valami megoldást, vagy OS újratelepítés kell, esetleg mindez felesleges, mert a frissítések után újra ilyen lesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az otthoni gépet februárban vettem, és mivel 7700k hajtja, kénytelen voltam Win10-et tenni rá. 32 GB RAM van benne, SSD, és GTX1070, szóval elvileg minden adott. Eleinte szépen hasított, gyorsan elindult a gép, gyorsan leállt, meggyőző volt. Céges laptopra nyáron került rá, az is hasított. Aztán néhány hónapja észrevettem az alábbiakat:

-kezd belassulni, elinduláskor és leálláskor is, a céges hatványozottan

-kezd hülye bugokat produkálni, pl:

-ha létrehozok egy mappát, és adok neki nevet, majd entert nyomok, akkor létrejön a mappa új mappa néven. Amikor bele akarok lépni, akkor kiírja, hogy nem létezik a mappa. Majd 10-20 másodperc múlva befrissíti a mappa nevét, onnantól szépen kezeli gond nélkül. Ugyanez törléskor, rákattintok jobb egérgombbal, törlés, de nem tűnik el. Amikor újra törölni próbálom, kiírja, hogy nincs is ott. Aztán pár másodperc múlva eltűnik...

-Rendszeresen teszem rá dokkolóra a laptopot, ilyenkor egy másik monitorhoz is kapcsolódik. Mikor ráteszem/leveszem, átrendezi az ikonokat az asztalon. Ezt már kezdem megszokni, és direkt nem is rendezem át, mert pár nap múlva megint át lesz kutyulva úgyis. Viszont múlt héten előadta, hogy úgy átrendezte őket, hogy néhányat (pl. lomtár) nem találtam. Később vettem észre, hogy 2-3 ikont pakolt egymásra, összesen vagy 10 ikon volt rajta a többin.

-Az otthoni PC-t is két monitorral használom, most lehúztam róla a jobb oldalit, hogy megnézzem milyen átalakítóval van rádugva. Ha valamit meg akarok nyitni, akkor az animáción látszik, hogy a jobb oldalira pakolja ki, de mivel nincs rádugva, nem látom az ablakot. A vicces része, hogy a kurzort a bal monitorból nem tudom kivinni, és a windows+shift+balra nyíl kombó sem működik, tehát tudja a szemét hogy 1 monitor van, mégis a nem létezőn akar megjeleníteni.

-És a személyes kedvencem: múlt csütörtökön leveszem a laptopot a dokkolóról lecsukott fedéllel, besétálok vele a másik helységbe, kinyitom, feléled, bejön a bejelentkező képernyő. Elkezdem beírni a jelszavamat, és amikor kb. a jelszó felénél járok, elmegy a gép készenlétibe. Megnyomom a bekapcsológombot, ismét feléled, bejön a bejelentkező képernyő, és mutatja a pöttyökkel, hogy tényleg a jelszó fele van beírva. Beírtam a másik felét, és bejelentkeztem. Ilyet még soha sehol nem tapasztaltam, hogy gépelés közbe elmenjen aludni bármilyen hardver.


A kérdésem: lehet ezzel bármit kezdeni, beállítás, vagy registry fájlok kérdése, esetleg otthoni gépen az OS újratelepítése, avagy valóban ez a win10 egy kalap szar, és tényleg egyre rosszabb lesz a frissítésektől, és kár is kínlódnom vele? (Mondjuk a céges gép esetében nem tudok megmenekülni, de az otthoni gépet lecserélhetem egy régebbire, amin fut a Win7 is)



2017. okt. 22. 17:58
 1/2 Robivosi ***** válasza:
Közvetlen tapasztalatom nincs. De barátok, ismerősök panaszkodnak a win10-re. Frissítés után szinte mindenkinek gondja van vele. Mások meg azt mondják, hogy jó rendszer. Én is feltettem a win10-et, meg le is szedtem. Nekem nem jött be.
2017. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sem kérek a frissítésekből, ezért olyat tettem fel, ami nem frissít és más felesleges dolgok sincsenek benne. Sajnos, alapból ez megoldhatatlan, így döntött a cég. Ezen kívül is elég sok rákja van, de így azért el lehet lenni vele.
2022. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!