Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Macbook white 2008-am...

Karakteres kérdése:

Van egy Macbook white 2008-am és nem ismeri fel a snow leopard cd-t mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tehát jelenleg Mac oc 10.4.11 Tiger van rajta de azon semmi nem támogatott már konkrétan a safari már youtube-ra se jó mert elavult, semmilyen alkalmazást nem tudok fel tenni a gépre mert régi a rendszer valamint app store sincs rajta...

2017. nov. 3. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Az SL sem túl támogatott. Inkább Lion, de az sem sokkal jobb. App store-t sosem használtam, neten fent vannak az appok onnét is le lehet tölteni. Én linuxszal használom az támogatott és szépen megy. :)

Az a probléma, hogy a macek DVD-je egy rakás trotty. Nagyon hamar tönkre mennek és alig olvasnak valamit. Egy 9 éves gépnél örülni kell, hogyha bármit is beolvas.

Ha mégis osx-et akarsz feltenni, akkor szedd le a Liont valahonnét, dmg-ben. Készíts egy külön recovery partíciót és arra másold fel, kitömörítve. Automatikusan kitömöríti. Utána bootolásnál ki tudod választani, hogyha nyomod az ALT-ot. Onnét tudod telepíteni.


Nem találok most jobb leírást.

[link]


Disk utilityvel tudsz partícionálni. rEFIt is érdemes lehet feltenni. Vagy másik EFI kezelőt.

2017. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnék rá tenni akár Linuxot? Mert ezen az osx-en nincs bootcamp-se hogy bármi mást rá tudjak rakni.
2017. nov. 3. 12:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamint honnan tudnék letölteni liont? Körbe néztem kb mindenhol de sehol nem találok letölthető osx-et amit kiirhatnék azaz hogy pendrivera tehetnék
2017. nov. 3. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán valamelyik nem legális oldalon találhatsz Liont.


Pendrive-ról nem is tudom, hogy menni fog-e az OSX.

rEFIt vagy másik EFI (boot manager) kezelőt tegyél fel. Az kezel rendesen mindent.


Linuxot tudsz pendrive-ról feltenni. Nagyon egyszerűen működik felteszi az iso-t a pendrive-ra, meg egy betöltő fájlt és kész.

Egy dologra kell itt figyelni, de ennek csak akkor van jelentősége, hogyha a gépre nem megy fel a 64 bites linux.


Itt egy leírás

[link]


Mac Linux USB Loader-ből nálam csak a régebbi működött rendesen. Viszont az csont nélkül. Ez azért fontos, mert a Tiger tuti nem támogatja az újabbat.

2017. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha egy Windows gépröl csinálok bootolható linux pendrivet az működne?
2017. nov. 3. 18:54
 6/8 A kérdező kommentje:
az a baj hogy windowsban csináltam működő boot usb-t de sajnos az csak win-wn működik... A macbookomon meg olyan régi a Mac os hogy tényleg semmilyen programot nem enged feltelepíteni.. ::/ Valami ötlet esetleg? Vagy nem vagy esetleg pest közeli? :D
2017. nov. 3. 20:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A Mac linux usb loaderből keress régi 1.x verziót. az megy szerintem Tigeren.

Win alatt is van ilyen usb loader valami, de nem tudom, hogy mi a neve.

a maces tuti, hogy működik.

nem vagyok Pesti

2017. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 1.1-es szerintem működik tigeren, vagy van még régebbi is itt. Ezzel tuti megy az USB-s linux telepítés.

Viszont a rEFInd-et még lehet, hogy fel kell tenni előtte. Annak a leírását linkeltem fentebb.


[link]

2017. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!