Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen fülhallgatót vegyek?

Hacky kérdése:

Milyen fülhallgatót vegyek?

Figyelt kérdés

Milyen fülhallgatót vegyek?

Eddig volt:

Skullcandy smokin buds 2

Skullcandy inkd 2.0, inkd wireless.

Most ment tönkre egy skullcandym és elgondolkodtam hogy veszek egy másik márkát de nem nagyon tudom hogy milyet.

Néztem a Sennheiser in-ear momemtumot. Apukámnak van egy sennheisere (nevét nemtudom,talán a cx300 ii, 10.000ft körül volt) és őszintén az nem tetszett, semmi magas semmi mély, rengeteg közép. Megszokhattam a skullcandy "sok basszus, sok magas, kevés közép" hangját?


Eaetleg tudtok ajánlani valamit max 30 ezerig?



#fülhallgató #skullcandy sennheiser #sennheiser momentum
2017. nov. 12. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézz szét... a kínai szarokat így elkerülöd és ált. elég részletes leírásuk van. Ha meg mégsem, utánanézel az interneten.

2017. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
AKG!
2017. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszi a linket, sokáig kerestem az audio techica füleseket , de nem találtam. (vagy csak nem kerestem eléggé :D ) Viszont van egy "hatalmas" problémám amit elfelejtettem említeni, Mivel garanciás a rossz fülhallgató, ezért csak mall hu.n "tudok" vásárolni. Pont ezért néztem a sennheiser momentumot, ami kb az egyetlen értelmes fülhallgatónak néz ki. Írtad, hogy elkerülhetem a kínai szarokat, a momemntum is köztük van? (gondolom a skullcandy igen) Esetleg a in-ear momentumról véleményed/tapasztalatod van?


2. válaszoló: Van egy ismerősöm, hangtechnikusnak készül, rendszeresen jár erősíteni kisebb koncertekre stb, hangfalak meg az ilyen hang cuccok az élete, és ő mondta hogy próbált egyszer egy in-ear es akg fülhallgatót, és azt mondta, hogy konkrétan elnémult a bassusnál a fülhallgató (nemtudom milyen árkategória lehetett). ettől félek, hogy olyan lesz.

2017. nov. 13. 14:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Próbálni nem próbáltam, de a Sennheiser az nem "kínai" márka. Nézz utána, hogy mit mondanak róla az emberek az interneten.

Egyébként a legtöbb mediaplayerbe van valamiféle "EQ", szóval ha kicsit kevés lenne a basszus, feljebb tudod tekerni.

Én spec. mindig olyat próbáltam magamnak nézni, amiknek nincsen nagyon kiemelése.

(Igen, egyébként a skullcandy divatmárka... a kínaiakhoz hasonlítva jó, de a rendesekhez sz#r... és mégis drága.)

2017. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Néztem, hogy mit mondanak róla az emberek, nagyon sok top 5 videóban benne van.

"Egyébként a legtöbb mediaplayerbe van valamiféle "EQ"", igen van, csak az a baj, hogy telefonnal szeretném használni, amiben annyira nem jó az EQ, főleg az alap, nekem pedig azt "kell" használni, mivel spotify prémiumot használok. A legfőbb baj ezzel az EQ-val, hogy ha feljebb húzok valamit, akkor a többit csökkenti, nem pedig azt növeli, és a spotify alapból nagyon halk telefonon. Számítógépnél nem lenne vele baj, mivel van egy Soundblaster Z hangkártya a gépben + egy erősítő megy rá amin van loudness. :/

2017. nov. 13. 17:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja vágom... :D


Nekem letöltött mediaplayer van, nem az alap, szóval még hangosítani is tudom a fülest/fejest... még oda is van írva alá, hogy óvatosan, mert elronthatja a fülest.

Bár én letöltöm a zenéket nem spotify.... (kb ~1400 zene van most a telefonomon. :P)


Hát figyelj, próbáld ki a fülest, azt vagy bejön, vagy nem...

2017. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nemtudom hogy hol próbáljam ki :D Amúgy én is nemrég álltam át spotifyra, előtte nekem is 1000+ zene volt a telefonomon. Powerampot használtam előtte, imádtam, azon is lehetett hangosítani. Azért álltam át mert több előnye is van: távirányítóként tudom használni a telefonomat számítógéphez, és ps4 hez is, műkódik fordítva is, ami jó mert a gépembem nincs bluetooth chip és nem tudnám használni a jbl-t. Na meg a zene minősége is jobb, eddig 128-320kbps es zenéim voltak letöltve (1-2 flac is volt) :D
2017. nov. 13. 19:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazából 320Kbps és 32 bites FLAC között emberi füllel nem hallasz különbséget. (bár 256Kbps és FLAC között se nagyon)

A FLAC formátumot azért használják, mert tömörítetlen, és így dolgozhatnak a zenével a producerek nyugodtan, mert nincs vesztett adat. :D

Ha esetleg mégis hallanál, akkor az mp3-as fájl már vagy 40x át lett konvertálva... :P (vagy rosszabból jobb-ba.)


Nekem is van pár 128Kbps lent, de csak azért mert nincsen nagyobba... :(


Hát, hogy hol próbáld ki azt nem tudom... kérdezd meg a boltot megengedik-e. :D

Ha a hangszerdiszkontban van olyan ami neked kell, ott lehet megengedik...

2017. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sennheiser momentum in-ear nagyon-nagyon jó füles, nekem az van, bátran ajánlom, ha van rá kereted nem is érdemes másban gondolkodni szerintem. Ha esetleg van rá lehetőséged, az AKG N20 is nagyon jó választás lehet (ezt csak próbáltam), bár más jellegű hangja van. Az AKG szárazabb, részletezőbb, mint a Sennheiser, míg az inkább lendületes, szórakoztató...de persze elég részletes az is. A momentum in-eart amúgy rengeteg helyen dícsérek...ha csak nem pénzel ennyi embert a gyártó, akkor csak kiváló lehet, WhatHi-Fi oldal pl. év fülesének választotta.
2017. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
"ma 20:53": Szerintem maradok a sennheisernél, főleg hogy az akg 40.000, de azért köszi az ajánlást. Véletlen nem tudod, hogy mi a különbség az Sennheiser momentum in-ear G, és a Sennheiser momentum in-ear i között? És neked melyik van?
2017. nov. 13. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!