Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem nem érzékeli a memória...

A gépem nem érzékeli a memóriakártyámat. Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy 32gb-os micro sd memóriakártyám, amit beletettem egy újonnan vett autóskamerába.

A kamera kérte hogy formázzam, gondoltam mit nekem, úgysincs rajta semmi különös, formáztam.

Most viszont kéne a memo kártya a telómba, de nem ismeri fel. Sem a laptopom, sem a gépem, sem a gyilkos kamera többé.

Amikor bedugom a PC-be, hangot ad, viszont nem jelenik meg sehol, kivéve a hard disk management-nél. (Bár nem biztos hogy ez volt a neve, talán csatlakoztatott eszközök vagy valami hasonló.)

Bár ott sem tudok vele mit kezdeni, se megnyitni, se formázni. Csak a neve van ott.

Azóta egy ismerős is kipróbálta az ő sd kártyájával a kamerát, ő is ugyanígy járt.

A google nem volt a barátom, így titeket kérdezlek.

Tudtok valami software-t ami ezt megoldaná? Vagy valami?


(A parancssorosat próbáltam, de sikertelenül mert nem jelent meg az sd card.)



2017. nov. 14. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Valami idegen fájlrendszerre formázta a kártyádat. Vannak erre programok, de már nem emlékszem a nevükre. Én egy pendriveommal jártam így, azt nem sikerült helyrehoznom. Viszont egy másik pendrive az egyik ilyen programmal helyrejött.
2017. nov. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen particionáló program (pl. MiniTools )ha felismerné, akkor törölni kéne a particiót és újat létrehozni normális fájlrendszerrel. Persze ekkor minden adat el fog veszni róla, ha egyáltalán van rajta, de legalább visszaszerezted a kártyát. Viszont, ha újra beteszed a kamerába akkor természetesen ugyanígy jársz.

Itt egy link a MiniTool Portable változatához, telepíteni sem kell, ingyenes:


[link]

2017. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ha hazaértem akkor ki is próbálom :)

Nem volt rajta semmi fontos dolog, az a lényeg hogy újra használható legyen, mivel új telefonra váltottam ami végre támogatja az sd kártyát. És azért nem mindegy, hogy csak 32gb-n vagy 64gb-on osztozok.

2017. nov. 14. 12:56
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem nagyon akar menni... :/

Addig huzogattam ki be, amíg nem történt valami. 5. alkalommal megjelent a memóriakártya, viszont hirtelen el is tűnt amikor rá akartam klikkelni.

Most mitévő legyek?

Esetleg másik software? Miért tűnhet el szinte azonnal?

2017. nov. 14. 18:04
 5/5 A kérdező kommentje:
El tudtam olvasni két dolgot azalatt a 3 másodperc alatt. Azt írja "Read only", meg "Bad disk".
2017. nov. 14. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!