Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan mappázzam logikusan a...

Hogyan mappázzam logikusan a fájljaimat? Nektek hogy néz ki a gépetek könyvtárszerkezete?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs a kérdésben jó és rossz válasz, csupán érdekel, hogy ki hogyan csoportosítja a fájlokat és mappákat a gépén, hogy az áttekinthető legyen?

Pl.:

-C meghajtó - SSD: Windows

-D meghajtó - HDD: Programok

-E meghajtó - HDD: Fájlok (Zenék, Képek, Filmek, stb)


Ilyen és ettől részletesebb csoportosítások érdekelnének! Lehet ezeket is almappázni, minden ide vonatkozó logikus felépítés érdekelne!



2017. dec. 7. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam a "földrengéssel kombinált hurrikán sújtotta nyomornegyed" metódus szerint vannak rendezve a fájlok. Egyszer elkezdtem rendberakni a cuccokat, de hamar rájöttem, hogy az évtized hátralévő részét eltölthetném ezzel, úgyhogy feladtam.
2017. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyanez az érzés van bennem is, ezért érdekelne valamilyen jó szisztéma! :D
2017. dec. 7. 17:32
 3/10 Derwer ***** válasza:
100%

Minek raknád külön a programokat? Főleg lassú HDD-re?

Alapvető szabály szerintem:

C-re megy a win, programok, beállítások.

D-re, pedig a saját fájljaim.

Itt külön almappába a doksik, képek, zenék, filmek. És a torrent.

Aztán ezeken belül meg abszolút tőled függ.

2017. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig mindig külön voltak rakva a programjaim, hogy egy esetleges Windows reinstall miatt ne kelljen őket is újraraknom, illetve mert vannak nagy méretű játékok, programok, amik almappáiban néha elrejtettem a vele kapcsolatos munkákat (pl. Sony Vegas Pro mappájában a konvertált videókat), de azóta öregedtem egy kicsit és rájöttem, talán ezeket a fájlokat is érdemes a doksis mappákba rakni, egy megfelelő elnevezéssel ugyanolyan könnyen megtalálhatóak lesznek.

Amit írsz, logikus, köszi az iránymutatást! Akkor a programok mehetnek mind SSD-re szerinted?

2017. dec. 7. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben vagy. A C:-re menjen a windows és az alapvető programok. Játékok illetve a nem fontos programok mehetnek a D-re.


Az E: már opcionális, se nem árt, se nem használ ha külön veszed őket.


A könytárszerkezetnél logikusan csoportosítsd a file-okat, pl. Zene, film, képek, dokumentumok alapján és csinálj alkönyvtárakat.


például a képeknél szerintem a legjobb módszer, a dátumos módszer év, hónap, nap mindegyik két számon ábrázolva:


E:\kepek\

- \160505_SANYIKA_MEGSZULETT

- \161224_KARACSONY

- \130505_SANYIKA_ELSO SZULINAPJA


az mp3-kat meg albumokba. Ha tul sok albumod van, akkor stilus szerint pl: Mulatós, drogosbeszívott, Edda, Komárlaci


stb :)

2017. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2017. dec. 7. 18:34
 7/10 Derwer ***** válasza:

Ha D-re telepítesz, akkor is újra kell rakni a programokat. És beállításaikat általában a C-n tárolják, tehát inkább a megfelelő AppData mappát kell kimenekíteni.


Illetve ha ilyen igényed van, érdemes portable APPokat használni, és akkor a beállítások is helyben lesznek.

2017. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddigi reinstalloknál kiszedtem a C-ről a szükséges adatokat és sokszor megúsztam a program újratelepítését a D-n, hisz a Windows újrarakása csak a C-t érintette.
2017. dec. 7. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:

95%-ban portable programokat használok. Minden a D meghajtón van. Szinte semmit sem kell újratelepítenem. Ha mégis telepítek, arra az esetre a D meghajtón is van egy Program Files mappa. telepítéskor csak átírom a meghajtó betűjelét C-ről D-re és már megy is a telepítés.

E meghajtó: filmek, zenék, könyvek, újságok.

2017. dec. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, logikus rendszerezés!
2017. dec. 11. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!