Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne ez a gép?

Mennyibe kerülne ez a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ezt a kofnigot akarom megépíteni, pontosan milyen árra számítsak végösszeggel kapcsolatban? Remélem 150 ezer fölé azért annyira nem megyünk, Előre is köszi.

Szóval:

i3-7100 3,9 ghz(kb 32 ezer)

gtx 1050 ti (kb 60 ezer)

8 giga ddr4 es olyan 2400 mz es RAM-ot szeretnék.(kb 30 ezer)

olyan alaplap amibe mind ez belemegy, pl i3 is. :D (remélem 25 ezer alatt megúszom.)

egy új gépház sem ártana, olyan viszonylag "tágas"(remélem 10ezer megy erre max el)

és végül de nem utolsó sorban egy táp, egy 85+ os 500 vagy 550w -os tápot szeretnék, (remélem 20 ezer fölé nem mentek :D ) de azt még nem tudom milyet, csak azt, hogy ez legyen minimum (tehát 85+ bronz 500 vagy 550 wattos)


A zárójelben írt összegek nem pontosak, csak így láttam, szóval szerintetek mennyiből fog ez kijönni?


Előre is köszönöm!



2017. dec. 7. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy rakás oldal ( pl ipon.hu ) ahol ki tudsz választani mindent és a kosárban látod a pontos végösszeget.
2017. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De leírtam, hogy például tápból nem tudom milyet vegyek, házból se, most miért nem lehet leírni? Ne kelljen külön kérdésben leírnom, hogy milyen tápot akarok, meg házat, idióták kíméljenek, esetleg valami használható válasz?!

Előre is thx.(Előzőnek meg menta piros.)

2017. dec. 7. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1-el, mivel nincs nagy árkülönbség például a tápok között. Plusz-mínusz pár ezer Forintos hibával simán ki tudod számolni, hogy mennyibe lesz.

Hogy pontosan milyet, na az már értelmes kérdés. De erre meg azt lehet mondani, hogy több tucat cikk és még ennél is több fórum foglalkozik ezzel a témával, így szerintem az lenne a legjobb ha utánanéznél. Így el tudod dönteni, hogy igen, azt szeretnéd és nem az lesz hogy valaki GYK-n azt mondta, hogy az a jó és közben pedig nem...

2017. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tápból nézel valami normálisat. Ahogy nézegettem a prohardver tesztjeit 400 Wattnál nem kajálnak be többet a tesztgépek. Egy normális 500Wattos táp kiszolgálja a gépet, viszont amikor én utoljára tápot vettem, akkor a Chieftec volt 20 rugó vagy 10 évvel ez előtt :D


Jó rákerestem : 15-20 000 között már kapsz egy rakás 500-600 watt körüli Chieftec, FSP, Coolermaster, Seasonic stb tápot.

Én a 85+%-on nem izgulnék, a szerint választanék hogy a tápon a matricán áganként minél nagyobb legyen a leadható áramerősség. Sokkal stabilabb akkor a táp és későbbi bővítésnél sincs gond.


Gépházból vagy olcsót veszel és csörögni, zörögni fog vagy valami normálisat. 9-12 000 körül már találsz normális minőségű házakat, olyat vegyél ami neked tetszik :)


Alaplap az egy érdekes kérdés. Például szeretnél-e később fejleszteni? Kell-e a tuning lehetőség? Hány és milyen PCIe catorna kell, stb. Itt egy táblázat az asustól:


[link]


Ha most KabyLake-es procit veszel akkor a Coffe Lake felejtős, csak alaplap cserével fog menni. Mondjuk az egyelőre még arany áron van :D

Szóval a Z370-es alaplapokat kiis húzhatod a listáról. Z270-es sem nagyon lesz 25 alatt, a többiből viszont akad. A fenti táblázatból megnézed mi fontos neked és a szerint szűrsz az alaplapokra.

2017. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és akkor gépházból már 10-es ért találni faszát azt mondod?

Táp az ok, meg az alaplap, de 1151-es gondolom nem jó neki.

PCIe csatorna az mi? Az, hogy hány és milyen színű ledeket tudok bekötni a világítás érdekében vagy mi?


Amúgy értem köszönöm, !

2017. dec. 9. 00:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Alaplapból pont 1151-es kell :)


Fentebb írtam egy honlapot - nem reklámozom, csak elég normális keresője van - számítógép alkatrész menü >ház >ATX majd beállítod a szűrőn, hogy 0db tápegység és mondjuk 6-12 000-ig. Ki fog dobni vagy 70 házat és megnézed mi az ami szimpi :)


A PCI expressz az nem igazán a világításhoz kötődik :)


[link]


A wikin ott van melyik szabványnak mekkora sávszélessége, a fenti táblázatban pedig megtalálod, hogy melyik chipset hány és milyen PCIe sávot biztosít. A sima x16 az kell a videókártyának. Ha később SLI-t vagy Crossfire-t szeretnél két videokártyával, akkor oda már kell a 2x8/2x16 csatorna ezt már nem tudja mindegyik alaplap.

2017. dec. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tehát 1151 és ből is több fèle van?

Még akkor PCIe csatlakozôból èn gèpembe milyenes kène? Max egy kis világîtást szeretnèk, tudom H nem ahhoz csatlakozik , csak mondtam.

Ès akkor vèlemènyed szerint 150-160-bó megúszom, vagy fölè megy? Amúgy köszi.

2017. dec. 9. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!