Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem kikapcsol...

A számítógépem kikapcsol játék közben, nem melegedik túl, de hangos a ventillátor. Miért?

Figyelt kérdés

A lényeget belesűrítettem a kérdésbe amennyire lehet. Szóval ez a gépem:


röviden:


4 magos processzor, intergrált videókártya, 10giga ram, 231gb merevlemez, oprendszer: Windows 10 64 bit, tápot nem is tudom hol nézzem meg, de nem rég rakták bele számítástechnikai boltban, új lehet.


Motherboard Name: ASRock FM2A75M Pro4+ (1 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)


valamivel részletesebben:


Motherboard Chipset AMD A75, AMD K15.1

RAM: DIMM1: Nanya NT2GC64B88B0NF-CG 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)


CPU Type: QuadCore AMD A8-5600K, 3800 MHz (38 x 100)

BIOS Type: AMI (10/14/2016)

Video Adapter: AMD Radeon HD 7560D (1 GB)


A tünetek:

Bármikor bármire tudom használni, korábban nem volt ilyen baja. GTA 5 elfutott rajta a végtelenségig, de valamiért most a legtöbb újabb játéknál leáll.

Úgy áll le, hogy a monitor képe eltűnik (kiírja a monitor, hogy power saving mode, gondolom mert nem kap jelet.), de a gép továbbra is megy, nekem kell kikapcsolnom, majd be. Ilyenkor ha játszottam, elmegy a hang is, nem reagál semmire, kikapcsolom.


Kipróbáltam, hogy megnézem ezzel az Aida programmal a hőmérsékletét annak, aminek lehet, nos a processzor a stress tesztkor órák után is alig megy túl 50°C-on. Játék közbe néha meg-meg nézegettem félretettem gyorsan, 45°C körül szokott lenni. Egyéb részek sem forrósodnak fel, ugyanakkor ha sokáig van bekapcsolva a gép, vagy játszok, egy idő után (több óra legtöbbször) elkezd valamelyik ventillátor hangosabb lenni. Mint valami motor egyre hangosabb lesz, így ilyen hangot ad ki, mintha kocsit vezetnénk, de nem akarnánk sebességet váltani és egyre gyorsulna, hogy vrmvvmvmvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv-vvvvvvvvvvvvvvvvvvv-vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv-vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv-vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Majd utána ez a hang eltűnik egy pár másodpercre, mintha kikapcsolna, majd ismét elölről. Ezt csinálja folyamatosan sokáig, tünetmentesen, aztán egyszer csak kikapcsol az említett módon a gép.


Mi okozza, ha nem túlmelegedés?


A számítógép élete, múltja:


Használtan vettük egy ismerőstől, akkor semmi baja sem volt. Én közben elköltöztem, de most már tudom, hogy rosszul szállítottam a gépet, a rázkódástól a merevlemez megsérült a számtekboltosok szerint, de akkor még nem mentem abba a boltba, és nem nézettem meg, hanem otthon kísérleteztem. Most kérlek bocsássatok meg azért, mert ilyen hülye barom vagyok, de volt egy gomb az akkori tápon, ami átállítja a várt feszültséget 230V-ról 115V-ra, amit én kipróbáltam, és a táp fel is robbant... Ezt a témát bojkottáljuk, hogy miért, ezen lépjünk túl... :D szóval elvittem a helyi ilyen számtekbolthoz, ahol szereltek bele új tápot, azzal működött, meg új merevlemezt. Eredeti Windows 10 fel lett rá rakva. Azt mondták, hogy a számítógép jól működik, rákérdeztem külön, hogy az én tápfelrobbantásos dolgom miatt nem károsodott-e más? Azt mondták nem, hisz működik. Működött is, utána tudtam játszani bármivel, bárhogy túl tudtam tölteni a gépet, legyen az játék, webszerver vagy hd film, esetleg egyéb szoftver ami sokat eszik. De az utóbbi időkben észrevettem ezt a ventillátorkerregést, meg ezt a kikapcsolgatást. Ez a számítógép múltja, előélete. Ha ez számít valamit.

Más embernek is lehet ilyen problémája, ezért is teszem fel a kérdést, hátha másnak is segítünk vele.



2017. dec. 10. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor csak tápcsere történt, ugye?


1. Elképzelhető, hogy mégiscsak elvitt magával valamit a felrobbanó táp.

2. Én azért megnézném azt a tápegységet, hogy mégis mi a fenét raktak bele. Számtech boltokba belerakják a leggányabb retket az ilyen gépekbe, mert a user úgy se ért hozzá, ők meg nem bírják eladni, mert annyira sz**r az egész. Gép oldalát ha leveszed, rá van írva minden tápra a típusa.

2017. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja, új táp, új merevlemez és talán a bios is, abban nem vagyok biztos. Mindjárt megnézem akkor a belsejét
2017. dec. 10. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!