Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Windows-t javasoltok a...

Milyen Windows-t javasoltok a következő Notebookra?

Figyelt kérdés

Memória: 2 Gb DDR3L 1333 Mhz

Aksi: 5600 mAh

Proci: Quad-Core 1.33 -1.83 Ghz

Winchester:32 Gb


A gyári leírás 32 bites Windows 10-et javasol. De nagyon nem szeretem a 10-est.


Windows 7 Home-ra gondoltam.


Elsősorban irodai - egyetemi tevékenységek miatt lenne rá szükségem. Tanulmányok készítése, jegyzetkészítés, internetezés, Office, gmail, stb.


Előre is köszönöm a válaszaitokat.



#Windows #notebook #irodai #Boldog Karácsonyt :)
2017. dec. 16. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A 10-ért én se rajongok, de lehet, hogy el kellene gondolkoznod rajta. A 7-essel ilyen hardver mellett kínlódni fogsz, a 10-es viszont jó eséllyel tűrhető sebességgel fogja futtatni.


Alternatív megoldás valamelyik linux disztribúció lenne, de ahhoz ismerned kell ezeket a rendszereket, plusz mivel notebook, a drivereket is jó eséllyel kézzel kellene összehalászni.

2017. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ehhez már nagy eséllyel csak Winodws 10 driverek vannak
2017. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen laptopról van szó és mennyibe kerül, nagy eséllyel nem éri meg és nem lesz jó arra, amire szeretnéd használni, a lassúsága és a rossz minősége miatt, nagyon kevés a 2 GB ram
2017. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen a W10 csak nyögdécselni fog, te meg idegeskedni.
2017. dec. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen. Apáknak is windows 10 van. A 100gb-os meghajtó jelentős részét kiteszi és állandóan problémák vannak vele.


Fent írtam h irodai, egyetemi, kutatási munkákhoz használnám.


Win10 mellett még mit javasoltok? A hetes home csomagja nem lenne elég rá? Úgy h még bírná is?

2017. dec. 17. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a 32 gigás belső tárhely, meg a 2 giga memória nagyon kevés. Hidd el, hogy a Win7 jobban szenvedne alatta, mint a Win10.

Itt-ott én is belebotlok, hogy árulnak még ilyen gépeket, és mindig meglepődöm, hogy van még valakinek képe ilyen specifikációk alapján egy ilyen gépért pénzt kérni.

2017. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
# 5 Igen, bínrá, de milyen laptopról van szó, abból kiderülne, hogy támogatja-e a Windows 7et
2017. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Végül feltettem a windows 10 homet. Frissítésekkel együtt a 32gb ami am is kevés 8gb maradt.... hogy ??? A régi fájlok kitörlését is elvégezte már.


Köszi az eddig válaszokat is !

2017. dec. 20. 08:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyzeted kb. reális. A probléma akkor fog tetőzni, amikor használod a gépet és jönnek a frissítések és pikk-pakk kialakul a helyhiány.


Megpróbálhatod törölni az összes olyan szemetet, ami nem kell, használd böngészőként az edge-t, plusz az Office 2007 már legálisan tölthető ingyen, ahhoz hozzácsapsz egy kompatibilitási csomagot, hogy a 2013 utáni formátumokat is megegye és reménykedsz, hogy elég lesz a hely. Arra azért gondolatban készülj, hogy évente 1-2 tiszta telepítés kelleni fog neki.


Szar ez így, ez a gép hardver szintjén nem is notebook, sokkal inkább tablet (gondolom Intel Z3735F proci van benne).

2017. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!