Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el az explorer...

Miért nem indul el az explorer. Exe számítógép indításkor?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt kaptam egy frissítést a Windows 10-re, és azóta a Windows fiókbejelentkezés után fekete képernyő jelenik elő, és utána az asztalt és a tálcát csak a Ctrl+Alt+Del billentyűkombináció után az új feladat futtatása alatt az explorer.exe beírása és enterezése után jelenik meg. Már megpróbáltam az explorer.exe-t betenni külön az indításnál előjelenő programok közé, de ez csak azt eredményezte, hogy csak a fekete képernyő művelet után indul el az explorer.exe fájlkezelőként. Próbálkoztam még a Regeditben a Windows NT -> Winlogon -> Shell explorer.exe-re írással, de az nekem amúgy is így volt. KÖszönöm előre is a segítset.

2017. dec. 28. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Újra kell telepíteni a windows 10et
2017. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 AntZ ***** válasza:

De, mielőtt újra telepítenél, futtasd le ezeket a hibajavító parancsokat csökkentett módban.

Rendszergazdai parancssorba (windows gomb + X),

másold be az alábbi parancsokat egyenként, futtasd, várd meg ameddig a vizsgálat eléri a 100%-ot:


sfc /scannow

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth


Ezek sokáig fognak futni. Az utolsó folyamat végén indítsd újra a gépet. Minden egyes hibajavító parancsnak hiba nélkül le kell futnia, vagy ha talál valami hibát, akkor azt megjavítja. Ha hibaüzenettel leáll valamelyik, akkor ott csak az újratelepítés fog segíteni.

2017. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!