Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell tudnom ahhoz, hogy...

Mit kell tudnom ahhoz, hogy webszervert üzemeltessek (csak hobbi szinten még)? Tudnátok ajánlani könyveket, tutoriálokat?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy a google a barátom, de nem feltétlenül rendelkezek forráskritikával e-téren, nem tudom mi a hülyeség, és mi a jó tanács.


Alapvetően linux szervert szeretnék, saját magam részére üzembe helyezni, php fordítóval, apache-al, mysqli-vel, postgreSql-el stb...


Ugyanakkor jó lenne tanulni egy keveset a webes biztonságról, sérülékenységekről stb...


Szeretnék egy-két megfelelő színvonalú forráshoz jutni anélkül, hogy a keresgélésre szánnék két-három hetet. Amennyiben ezek a források, mármint nyilván irodalmi forrásokra gondolok a rendelkezésemre állnak, onnantól kezdve gyorsan megtanulom amit kell, de még véletlenül se szeretnék rossz nyomon elindulni, hogy aztán újra kelljen tanulnom dolgokat.


Tudnátok nekem ebben segíteni?


Köszönöm előre is, ha igen.



2018. jan. 8. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy keress rá, hogy LAMP szerver. (LAMP: Linux Apache MySql Php)

Pl.

[link]

[link] (-> "LAMP stack" linkek.)

[link]


Általában egész jó leírások vannak a témában. A legtöbb egy általános kezdő leírás, utána külön is érdemes rákeresni az egyes elemek konfigolásának.

pl.

[link]

2018. jan. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lakatos István ***** válasza:

Majd erre is érdemes odafigyelni:

[link]

2018. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!