Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Linuxot erre az Acer...

Milyen Linuxot erre az Acer netbookra?

Figyelt kérdés

Acer Aspire One D250, Intel Atom 1,6GHz, 1GB RAM.

Én elementary OS-re gondoltam.

Skype-ra, netezésre, e-mail-re használnák.



2018. jan. 9. 19:33
 1/4 anonim válasza:

Nekem is volt egyszer egy hasonló gépem és arra mi ezt használtuk mint op. rendszer

[link] (Én csak ajánlani tudom ;) )

2018. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pipas Pisti ***** válasza:

Az elementaryOS felejtős, ha hosszabb távra gondolkodsz, mert a verzióváltásoknál nem mindig zökkenőmentes a dolog. Ez igaz a ubuntu/mint vonalra is, csak ott kevesebb szokott lenni a gond.

Vagy a kollega által ajánlott lubuntu, xubuntu lehet egy megoldás, vagy pedig az archmerge, ami elmegy egy ilyen kis vason is. Az archmerge-től sem kell félni, bár a mostanság az ubuntu/mint vonal a divatosabb, de pld az arch-nál már kész a intel processzor hiba javítása kb egy hete, és gyorsabban jön a frissítés, mert rolling modellt követ.

2018. jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Netezésen belül mire? Pont a browser és a járulékai (főleg a flash) fog zabálni. Én erre Archot tennék, nagyon minimálra véve.
2018. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Részben mindegy, hogy melyik disztrót teszed fel, mert ennek az amúgy is karcsú hardvernek, a firefox/chrome/opera vagy bármelyik mai modern böngésző, és a facebook, youtube, gmail stb fogja az összes "erőforrását" lefogni.


Én Debian stable-t (ez jelenleg a 9-es verzió, vagy más néven Stretch) tennék rá lxde vagy icewm felülettel, de ahogy az előttem szóló írta az Arch is jó lehet szintén valamelyik minimalista környezettel.

2018. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!