Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Facebookkal kapcsolatos kérdésem?

Facebookkal kapcsolatos kérdésem?

Figyelt kérdés
Bp.lakom,innen > NET.>néha üzenet a FB.-ról,hogy ismeretlen helyről észleltek bejelentkezést.... ha stimmel OK-ha nem akkor új jelszót kér a FB. Ezt újabban többször eljátsszuk!! Jelenleg egy VÁC-i bejelentkezésem AKTÍV ? Borítóképet & profilképet változtattam! FB. biztonság > láthatóak a bejelentkezések. Azért vagyok para- mert jelenlegi AKTÍV állapotom- nem a Bp.-ip cimem,hanem a VÁCÍ ip cim alapján müködik. Elnézést a zavaros kérdésért..

2018. jan. 15. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függően, hogy mit engedélyeztél, eltérhet a a telefon valódi tartózkodási helyétől az értesítésben szereplő helyszín. Mivel ha az egyetlen forrás, ami helyadatokat szolgáltathat az az, hogy melyik hálózatra csatlakozol és wifi alapján próbál behatárolni akkor tévedhet nem is picit. Nekem jó 10-50km-es tévedésekkel ír ki helyszíneket. Mondjuk én az adott tevékenységre emlékszem is, tudom magamhoz kötni. Ha te nem ismered fel a tevékenységet, pl hogy profilképet változtattál, de te erre nem emlékszel, hogy az előzményekben szereplő időpontban te csináltál volna ilyet, na akkor van gond. Az jelentheti azt, hogy más fért hozzá a fiókodhoz. Ez egyértelmű. Elsődlegesen ne a kiírt helyszínnel törődj, nézd meg az időpontot és gondolj vissza tényleg te voltál-e az, aki eszközölte a módosításokat.
2018. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megjegyzés, a facebook csak akkor értesít, ha másik eszközről lépsz be. Ha fenn áll a lehetőség, hogy néha másik eszközről lépsz fel a facebook-ra akkor érdemes észben tartanod mit is csináltál. A másik, a facebook a bejelentkezéskor, amennyiben az nem felismerhető eszközről történik küld emailt is szinte azonnal, de a legközelebbi belépésedkor is értesít a fiókodon belül ahol el is irányít a beállításokba, hogy áttekinthesd az előzményeket. Amúgy hazudtam, vidéki vagyok és talán 5x ha jártam életemben Budapesten és mégis van olyan előzményem, amikor itthon voltam mégis Budapestet ismerte fel, mint helyszínt. Szóval a helymeghatározás pontosságát korlátolt beállítások mellett így kell elképzelni. A jelenlegi aktív bejelentkezésed egyébként tényleg a jelenlegi aktív bejelentkezésedet jelöli, azon nincs mit színezni. Tehát ha te gépről vagy fent, akkor az a gépedet jelöli (amúgy eszköznevet is ír). Szóval kiemelném még egyszer, hogy a helyszín miatt ne legyél para. Az csak hozzávetőleges, GPS-el lehetne pontosabb, de az ugye telókban van, ahol meg ezt tudod szabályozni. Nálam ahogy csak lehet le van korlátozva, hogy a legkevésbé tudjon pontos helyszínt meghatározni.
2018. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2/2 >köszi a részletes választ :) Csak asztali PC dolgozok.Ami érdekes, ha eddig lekértem az IP címem (google) akkor nem egyezett a FB.-os által (belépett) -el. Bp<>VÁC Jelenleg egyezik,mióta a VÁCI az aktív?
2018. jan. 16. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Amióta nem megfelelően ismeri fel a tartózkodási helyedet a facebook helymeghatározó szolgáltatása ami az említett dolgok miatt fordulhat elő. Egyébként mindkettő válaszoló én voltam és nincs mit :)
2018. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!