Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hová tűnt a Win 10-ből az...

Hová tűnt a Win 10-ből az energiatakarékos séma?

Figyelt kérdés

Valamelyik frissítés miatt pár hónappal ezelőtt eltűnt a 3 jól megszokott sémából 2 (a teljesítménycentrikus és az energiatakarékos) és már csak a kiegyensúlyozott van.


Viszont most megtudtam, hogy az egyik ismerősömnek, ugya olyan enterprise 10-essel még van energiatakarékos módja, pedig neki is frissít a Win. Szerintetek hogy lehet azt oda visszavarázsolni?



2018. jan. 15. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Start menü / futtatás:

regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power

Itt a CsEnabled értékét állítsd 1-ről 0-ra, indítsd újra a gépet.

Lett változás energiagazdálkodási lehetőségek terén?

2018. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott van alul a további sémák mutatása, alapból csak kettőt mutat. Mindig is így volt.
2018. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, nincs ott. Régen úgy volt, de elég régóta nem.

[link]


Első köszi, majd kipróbálom!

2018. jan. 15. 22:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Na hát nem változott ettől semmi (vagy csak nem az amit én vártam tőle), szóval visszaállítottam.
2018. jan. 15. 22:33
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Ez nem hiba, hanem egy új tulajdonság (feature)... ;)


Az óra melletti akku ikonra klikkelve energiasémák helyett csúszkával állíthatod a teljesítményt, - vagy ugyanezen az ikonon jobbegérgomb > Windows Mobilközpont > itt kiválaszthatók a hiányzó sémák, és ilyenkor az akku ikonra megint ráklikkelve elvileg ki is választhatók, de a Kiegyensúlyozott sémát újraaktiválva ismét el fognak tűnni.


[link]

2018. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!