Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a képekre ráilles...

Hogyan tudom a képekre ráilleszteni a fájlnevüket?

Figyelt kérdés

Kifejtem:

Van nagyjából 3000 képem (botanikai illusztrációk), amiken növények vannak. A fájlok neve az adott növény latin neve (...) és ezeket kellene ráilleszteni mondjuk a kép aljára vagy tetejére. Egyenként megtudnám csinálni én is, de az nagyon sok munka és idő. Ezért kellene valami olyan programot találjak ami végigmegy az összes képen és egy előre megadott helyre (mindegyiken ugyaoda) ráilleszti az adott fájl nevét.



2018. jan. 20. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Irfanview:

[link]

[link]


XnView/XnConvert:

[link]

ebben is hasonlóan

2018. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 20. 13:46
 3/7 A kérdező kommentje:

Az XnView-el hogyan lehet? Még soha sem használtam ezt a programot.

És Photoshoppal véletlenül nem lehet? Az már le van töltve...

2018. jan. 20. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan az Irfanview-hoz:

Kijelölöd a képeket -> jobb klikk -> Csoportos átalakítás a megnyíló ablakban Műveletek fülön -> Művelet hozzáadása gomb -> Kép -> Szöveg menüpont, a szövegnek megadod, hogy

{Filename}

[link]

a Kimenet fülön beállítod, hova mentsen, milyen névvel és megnyomod a Konvertálás gombot.

2018. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"És Photoshoppal véletlenül nem lehet? Az már le van töltve..."

Biztos ott is lehet (nem vagyok Adobe-hívő, megelégszem az ingyenes alternatívákkal, lopni meg nem fogok), mint minden más, kötegelt/csoportos átalakításra (batch convert/processing) képes képszerkesztőnél.


Ahogy látom:

[link]

egy képen meg kell csinálni, majd a File -> Automate -> Batch menüponttal végre kell hajtatni az összes többin.

2018. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És mindig másolatokon dolgozz, ne az esetleg egy példányban lévő képeken.
2018. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenkinek köszönöm a sok hasznos választ!
2018. jan. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!