Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki találkozott már ilyenne...

Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Ismerőstől vettem egy GAF2A55MDS2 rev3.0 alaplapot egy ADM x4 860k CPU-val. Más VGA-t raktam bele (gtx750) és a saját vinyómat, amin egy eredeti win10 van de teljesen süket a gép.

Kb mindent megpróbáltam, BIOS-ban engedélyeztem az alaplapi hangkártyát, windowsban újra telepítettem a drivereket de sem a front panelen, sem az alaplapi jack csatlakozón sincs hang.

Bár mindezek ellenére jelzi a hangbeállításoknál, hogy szól valami és a driver állapota is "megfelelően működik".



2018. jan. 24. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hardvercsere esetén ajánlott újratelepíteni az egész rendszert, akárki akármit mond. (Ha ez mondjuk nehezen kivitelezhető, akkor esetleg kipróbálhatod másik partícióra telepítést, vagy mondjuk valami Live OS-el is tesztelhető.)
2018. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
Így van, ilyen nagy mértékű hardver változás esetén melegen ajánlott a reinstall, akkor is ha feláll a rendszer.
2018. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Eszembe nem jutna nem újratelepíteni ilyen esetben.
2018. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát ez az. Sokan, csak lustaságból nem csinálják, azt gondolják hogy ha elindul, akkor minek. Pedig sok fejfájástól lehetne így megszabadulni és teljesítmény is jobb utána. Aki mást állít az hazudik.

Még akkor aláírom a dolgot, hogy ha olyan szoftver van a gépen, aminek a telepítője beszerezhetetlen.


Eredeti Windows? Valóban? Ha már alaplapot cseréltél alatta, akkor már nem az, ha a OEM Windows. Hiába írja ki eredetinek. Ugyan olyan jogilag, mint ha illegális KMS aktivátorrral csináltad volna. Ha meg dobozosod van úgyis elfogadja a kódodat a másik hardverrel is.

2018. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amennyiben egy reinstall tényleg megoldás a problémára, holnap neki is kezdek.

2018. jan. 29. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!