Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem miért kapcsol...

A számítógépem miért kapcsol be egyből, ha áramot kap? Még nem is nyomtam semmit és magától beindul. Amonitor pedig állandóan kéri a dátumbeállítást, mert mindíg elállítódik rajta. Most volt szervízben, azt mondták, hogy kontakthibás volt.

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt alaplap csere után és a BIOS-ban volt valami állítási lehetőség erre,utána nem indult el,csak ha megnyomtam a bekapcsoló gombot.

Ha elfelejti a dátumot,akkor lemerült az elem az alaplapon.

(egy kis gombelem,nem nehéz kicserélni)

2010. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gépnek a BIOS-ban van egy olyan beállítás, hogy mit csináljon áramszünet esetén. Ezt háromféleképpen lehet beállítani: mindig kikapcsol, mindig bekapcsol, utolsó állapot visszaállítása. Én az utolsó állapotot szoktam beállítani, vagy a mindig kikapcsolást. Ugyanez a BIOS nyelvén:

System Power after AC power loss: Always Off/Always On/Restore last state.

A BIOS-ok különbözősége miatt érdemes csak a "power loss"-t megjegyezni.

2010. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!