Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a laptopot asztali gépként...

Ha a laptopot asztali gépként szeretném használni, akkor érdemes kivennem az akkut?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy célszerű. Ez tényleg így van?
2018. jan. 26. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Soha nem veszem ki, ennek ellenére elmúlt négy éves és semmi baja sincs.
2018. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, a laptopokban 18650 es lítium akku cellás akkumlátorok vannak. A lítium akkuk nem szívlelik a folyamatos 100% ot. Gondolj bele, hogy a nap minden percében vizet kellene innod és amint egy csepp is beléd fér újra innod és innod kell. Persze ez nem pont ilyen, nem is fog sokkal hamarabb megdögleni, de attól még ha nem kell akkor töltsd fel 80% ra vedd ki és rakd egy fiókba. 2-3 havonta meg rakd vissza a gépbe, hogy amennyit merült azt visszatöltse. Így jóval hosszabb lesz a várható élettartama. Barátnőm pl 0-24 ben asztali gépként használta a laptopját éveken keresztül, gyakorlatilag úgy halt meg az akku, hogy jó ha 10x használta akkuról.
2018. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Hosszabb távú személyes tapasztalataim laptopokkal:

- mindegyik 24 órában van töltőn, évente 2-3 alkalommal vannak csak akkuról használva

- akkut egyikben sem cseréltem

- napi szinten vannak - leginkább internetezésre - használva.


HP: 2005 körül lett véve az első laptopom. 3 évig használtam, eladáskor pár százalékos volt az akku elhasználódása, - teljes filmet még meg lehetett nézni rajta akkuról.


Asus: használtan, de újszerű állapotban került hozzám, - emiatt lett a HP eladva. Már megvételkor pár százalékos volt az akku elhasználódása, 2 év után lett lecserélve a következőre, az akku elhasználódása 10% alatt volt. A gyenge integrált videokártya miatt lett cserélve. (mondjuk azóta is elvétve játszok, és többnyire elég az integrált)


Packard Bell TK81: 7 éves, (pár év után eladtam volna, de a családba már kellett második gép, így megmaradt) ma is a családban használják, 10% körüli az akku elhasználódása. Karácsonykor vendégségbe vittük és családi képeket nézegettek rajta, akkor valamivel egy óra használat után már jelzett, de még bírta volna kicsit az akku.


Dell N5010: Szintén 7 éves és ma is használt, T-Home előfizetéshez lett "akciósan" véve. Nem én használtam, de a családtagok sokat használták akkuról, így az 2-3 év után teljesen megadta magát, azóta töltőről megy. (pár éve testéremhez került)


Lenovo G580: 5 éves, 98%-os akku, - nemrég próbaképpen akkuról, egy 2 órás filmnézés után még nem jelzett.


Lenovo Z50: 3 éves, 100%-os akku, még nem lett használva hosszabb ideig akkuról. Beállítható rajta (meg a másik Lenovo-n is), hogy 60% körül tartsa az akku töltöttségét.


Ismeretségi körben inkább IBM, Asus, Acer modelleket láttam.

Kettőnél tudok másfél év, illetve két év körüli akkucseréről. Mivel ott szinte minden nap akkuról vannak használva, így a sok töltési ciklus miatt öregedhettek el "hamarabb".


Megj.:

300 töltés környékén már biztos csökken a kapacitás, 500 töltés felett pedig kevés bírja, - vagyis bírná, de a több cellából ha egy megadja magát, akkor az "egész" cserére szorul.

Cella-meghibásodásról video: https://www.youtube.com/watch?v=iVq26mQ_K7I

2018. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lenovo Ideapad G505: 2013-ban vettem, hol akkuról megy, hol nem. Ennek ellenére ma is három órát bír akkuról. De ez a Lenovo még nem a mai kinai (tajvani) gagyi kategória. Két éve csak gagyit lehet ebben a belépőszintű kategóriában venni.
2018. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!