Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem mutatják jól az...

Miért nem mutatják jól az oldalak ip szerint a jelenlegi helyemet?

Figyelt kérdés

Cmd-be bepötyögtem, hogy ipconfig, és ki is dobta az ip címemet. Kíváncsi voltam, hogy ez tényleg az enyém-e, ezért kerestem olyan oldalt, amely ip szerint megmutatja a geológia helyet. Viszont ahogy beírtam az ipm, azt dobta ki, hogy jelenleg a Népszigeten vagyok, pedig jó pár kilométerrel arrébb lakom. Úgy gondoltam, hogy az oldal rossz, ezért megkerestem több másikat is, de ugyanezt írták.

Ezek után felmerült bennem, hogy lehet, hogy rossz ip címet néztem, szóval felmentem, olyan oldalakra amik kiírják a felhasználó ip-ét. De ezek az oldalak is ugyanazt az ipt adták ki, amit ugyanarra a rossz helyre mutattak. Miért van ez? Nincs telepítve a Tor, vagy bármi más, ilyen elterelő.



2018. jan. 29. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Két ip-címed van: egy privát és egy publikus. A publikus IP cím gyakorlatilag a routeré, a privát IP címet (amit kiír az ipconfig), az pedig a router osztja le neked a belső hálózati kommunikáció számára.
2018. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt az valóban igaz (lehet), de a kérdéshet semmi köze:D


Egyébként honnan tudná szerencséten weboldal, hogy hl vagy pontosan. Ha pár km-t tévedett az egész jó. Az IP címből egrészt kiderül az ország, a szolgáltató, általában örülhetsz, ha stimmel a város.

2018. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
eleve dinamikus publikus IP címed van ami nem a tied hanem a szolgáltóé, abból oszt neked ki amikor bejelentkezel, ezek az "ő nevére" van bejegyezve tehát a hely amit mutat az szolgáltató vagy a szolgáltató egy IP tartománya szerintem.....
2018. jan. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!