Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hang beállítás xBox ONE és TV...

Hang beállítás xBox ONE és TV között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az xBox ONE (fat)-t rávan kötve a TV-re HDMI kábel-al. De össze kötöttem Optikai kábelel is. Ha a HDMI kábelnál kikapcsolom, hogy ott adja le a hangot akkor mit kell bekapcsolni ahoz hogy Optikán menjen a hang?


Köszönöm a segítséget.



2018. febr. 4. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit kötöttél össze mivel?
2018. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
TV-t és az xBox-ot.
2018. febr. 4. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőn csak kimenet van optikaiból.

A HDMI pedig át viszi a hangot is.

Mi a cél? Minél több méter kábel legyen a tévé mögött?

2018. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valami olyasmi :D


Nem csak azt hittem tisztább lesz a hangzás. Ha már akadt itthon egy ilyen kábel úgy gondoltam miért ne :D de ha nem hát nem köszönöm a választ. :)

2018. febr. 4. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztább hangázáshoz első lépés, hogy nem tv-be préselt hangszórón keresztül hallgatod, pont ezért nincs is optikai bement a tv-n.
2018. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Xbox optikai kimenete arra való, hogy ha a TVn nincs hangszóró vagy jobb hangzást szeretnél akkor külső hangegységre köthesd. A TVn is pontosan emiatt van.


Tehát külön hangfalakra van szükséged amibe közvetlenül kötheted az Xboxot. Ha elég jó rendszered van ami dekódolást is csinál, akkor az Xbox menüjében be lehet állítani, hogy feldolgozatlanul küldje át a jelet és majd a hangegység alakítja át. Nem tudom mit javít és mennyire hallható ha hallható én világ életemben TV hangszórót használtam.

2018. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!