Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux nem bootol be?

Linux nem bootol be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Feltelepítettem a Windows 10-m mellé egy debian 9-t. Másik particióra, szépen feltelepült. Grubot is feltepítette, s mikor kapcsolnám be, és rámegyek a debianra, akkor egy ilyen hibaüzenet fogad:


[link]


A Windows 10 hibátlanul bebootol.


Gép specifikációja:

i5 4460

12 gb ddr3

gtx 1060 6 gb

gigabyte h97-hd3


Előre is köszönöm a segítséget!



#Windows #linux #hiba #bootolás #Debian #GNU #error #Debian 9 #linux boot #linux boot error
2018. febr. 9. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Debian megáll ezzel az üzenettel, vagy ha vársz, akkor betöltődik?

Van-e olyan hardver, amit nem tudsz használni? Az alábbi esetben a billentyűzet nem működött, az ősi szerviztechnikát kellett alkalmazni, és már ment is (kihúz, bedug).

[link]

2018. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, itt megált a boot, vártam vele több mint 5 percet, s nem bootolt tovább. Megpróbálom, hogy kihúzom, és vissza bedugom. Köszönöm a gyors választ!
2018. febr. 9. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jó :( Kihúztam a billt, egeret is, majd visszadugtam. Így se jó. Utána próbáltam, hogy kihúzom mind a kettőt majd úgy indíttom újra a gépet a reset gombal, s a grubnál az alapértelmezett a debian, szóval azt indítja el pár másodperc után, ha semmire nem nyomok, s így ezt az üzenetet írja ki egér, bill nélkül:


[link]

2018. febr. 9. 20:40
 4/6 kovpet ***** válasza:
100%
Az sdb6-on van a rootfs?
2018. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia, ezt hogy érted? Érthetőbben kérlek, nem nagyon értek hozzá :(

Most újra feltelepítettem, újra kiírtam, de most se jó. Ugyan az a hiba.

2018. febr. 10. 12:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldottam, a Grubhoz hozzá kellett írnom, a nomodeset-et, így már működik. Köszönöm a válaszokat :)
2018. febr. 10. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!