Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a gépem?...

Miért nem indul el a gépem? (Windows 10)

Figyelt kérdés
Tegnap megjelent egy angol nyelvű üzenet, hogy hamarosan újraindul a gépem egy frissítés miatt. Kb. 1 perc múlva újra is indult, el is kezdte frissíteni, de mivel feleslegesnek tartom ezeket a frissítéseket, ráadásul egy csomó helyet elfoglalnak a gépemen, lenyomtam a tápot és újraindítottam, hogy elkerüljem a frissítést. Ezután valami olyasmi jött be, hogy válasszam ki a billentyűzet nyelvét, azután pedig, több lehetőséget is kiadott, a folytatásra nyomtam. Ekkor megint újraindult, de nem látszik semmi, csak az egeret tudom mozgatni a fekete képernyőn. Megint újraindítottam, de ismét nem jött be semmi, csak az üres képernyő és az egér. Aki tudna segíteni a visszaállításban annak nagyon hálás lennék!

2018. febr. 25. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tudok segiteni, de látni kéne...
2018. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez bukta, frissítés közben nem szabad csesztetni, nem véletlenül szokta kiírni. Szinte biztos hogy megsérült a windows, és hacsak nincs szerencséd, akkor sokminden elveszhetett. Nézelődhestz, hátha vannak esetleg windows-helyreállító programok amik egyáltalán hozzányúlnak az adatokhoz a merevlemezen, de innen már érdemes olyanhoz vinni aki ért hozzá, nem otthonról megpróbálni visszaállítani, mert ha nem nyúlsz hozzá, nagyobb esély van rá hogy egy részét vissza lehet nyerni, mert ha felülírod az adatokat rajta, akkor már akármilyen csodakütymüty sem hozza vissza.

Abban az esetben, bár ezt teljesen kétlem, ha nem lenne fontos neked a gép tartalma, egy másik gépbe bedugva formázhatod a lemezt, és rakhatsz rá új windowst, ha nem okozott lemezhibát vagy "törést" az áramtalanítás. HA igen, akkor ez esélytelen, már felismerni sem fogja semmi, vagy ha igen, akkor nem tud vele mit kezdeni, és csak ott jelzi hogy van, és kész.

2018. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudnám megcsinálni, hogy egy másik gépen letöltöm a win10-et és pendrive-ról rá rakom a gépre?
2018. febr. 25. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg tudod csinálni.

De az adataidnak akkor lőttek.

2018. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy külön írja, hogy ne kapcsold ki a gépet frissítés közben...

Újratelepítés.

2018. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a frissítés miatt szállt el. A PC enélkül is szereti, ha a tápkapcsolóval lövik ki...
2018. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi akkor pendrive-al megpróbálom újrarakni. Szerencse, hogy nem volt rajta semmi fontos csak 3-4 játék. Ha a Windows oldaláról letöltöm, fog kérni termékkulcsot, tehát meg kell vennem, vagy csak letöltöm és felrakom?
2018. febr. 26. 14:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sikerült újrarakni.
2018. febr. 28. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!