Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen ingyenes programmal...

Milyen ingyenes programmal készithetek animált gif fájlt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
gimp
2018. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2018. febr. 25. 23:01
 3/8 tabaki ***** válasza:

Itt például én is a Gimpet használom (legalább megnézi valaki, ha már a kérdező eltűnt a balfenéken):

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

De ha a fázisok már megvannak, a PhotoScape is össze tudja rakni a képeket. Igen egyszerű vele megcsinálni, de a fájlméret valószínűleg nagyobb lesz, mint a fifikásabb programokkal:

[link]

Bizonyos videószerkesztők is alkalmasak rá, például a VirtualDub (videórészlet mozgó GIFfé alakítására is használható):

[link]

És természetesen van egy halom kifejezetten erre szakosodott telepíthető vagy online GIF-animátor is, ezek körében nincs tapasztalatom, leszel szíves magad felfedezni őket:

[link]

2018. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, már próbálgatom a progikat.
2018. febr. 26. 21:11
 5/8 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdeznék, hogy olyan gifekre gondoltam, mint pl.a lenti linken van, videóban szeretném felhasználni a youtubera. Viszont ezek is jók lennének, csak nem tudom használhatóak e ingyen, a szerzöi jogra gondolok.

[link]

2018. febr. 26. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jellegűt akarsz azt legegyszerűbb videóból kivágni aztán átkonvertálni gifbe mondjuk próbáld ki freemake nevű programmal. Számomra az nem tiszta ha videóba akarod felhasználni akkor miért pont gif? Miért nem eleve valami video formátum. avi, mpg, wmv stb
2018. febr. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

Ez így valóban értelmetlen, hacsak nem az a célod, hogy elrontsd a színeket és a képminőséget, és megszabadulj a hangtól -- viszont mindezt a videószerkesztőkben is megteheted. Amennyit eddig elárultál, annak az alapján sokkal eredményt kapnál, ha a szokásos módon, ott vágnád össze a videódat, ráadásul még kényelmesebb is lenne.

Ami a jogokat illeti: A bemutatott GIFeket nyilván ugyanúgy védi a szerzői jog, mint bármely egyéb tartalmat. Kérdéses persze, hogy a készítőik mennyit törődtek a jogszerűséggel, amikor másoktól ollóztak, de ettől még egyrészt nem lesz igaz a „tolvajtól lopni nem bűn” okoskodás, másrészt egyértelmű, hogy az általuk felhasznált nyersanyag szerzőinek jogát is sérted. Ebből a szempontból tehát édesmindegy, hogy a lerontott GIFet, vagy az eredetit használod-e fel. A szerzői jogokkal kapcsolatban egyébként leghelyesebb közvetlenül a YouTube oldalain tájékozódni:

[link]

https://www.youtube.com/intl/hu/yt/about/copyright/#support-..

2018. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ. Tehát a lényeg: elég sok videót szerkesztettem /Sony Vegasban/, többnyire lemezfelvételek, képekkel, dalszöveggel, továbbá koncerteket filmezek amatör szinten, természetesen a youtubera töltöm fel.Ezt teljesen hobbiból csinálom, nagyon érdekel. Láttam pár videót másoktól ezekkel az animációkkal vagy minek nevezzem, rövid jelenetekkel, és szeretném tudni, honnan erednek, hogyan lehet szabadon felhasználni, esetleg szerkeszteni. Tehát ilyesmivel szeretném kicsit feldobni a videókat.

Persze a szerzöi jogokkal igencsak gondban vagyok, igyekszem saját fotóimat, videóimat felhasználni, viszont megtörtént, hogy letiltottak már két videót. Persze nem minden esetben vannak megfelelö képeim, ezért megpróbálnák pl. a Pixabay oldalról letölteni párat. Remélem azok szabadon használhatóak.

2018. febr. 27. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!