Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolatban áll a...

Milyen kapcsolatban áll a kettes számrendszer a matematikai logikával?

Figyelt kérdés
ez ez egyik tételben a kérdés, de nem igazán tudom mit kell válaszolni rá. Gondolom a vagy, not és műáveletet kell majd elmondani, de nem tudom hogyan tudom ezt a kettős így összefűzni:/
2010. jún. 9. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
há' ha nulla akkor az hamis, ha 1 akkor igaz:)
2010. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez elég kevés lenne az érettségin
2010. jún. 9. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
ne várd, hogy kifejtsük itt neked. nyilván benne van a tankönyvedben vagy a jegyzeteidben.
2010. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

egyik sincs sajnos, mert a suliban nem tanultunk soha csak játszottunk, én meg előrehozott érettségit teszek.

Amúgy nem az egészet kellene kifejteni, csak hogy hogy kezdjek hozzá.

Onnan már ki tudom írni a könyből,hogy 3 alapművelet van:

- a NOT művelet

- VAGY művelet

- ÉS művelet


Aztán mind3-at elmondom részletesebben, az igazságtáblát is stb-t.


De az elejét nem tudom, hogy mi pontosan a kapcsolat a kettő között?? hol van ez pontosan megfogalmazva?

2010. jún. 9. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:

sajna a matek ezen része annyira nem erősségem, illetve inkább nem használtam túl sokat.



értelemszerűen a kettes számrendszerben csak 1-eseket(igaz) és 0-kat használsz(hamis).


gyakorlatilag leírható vele, hogy az adott érték igaz vagy hamis.


ezt így számokkal is le tudod "vezetni, hogy 0 ÉS 0 = 0

0 ÉS 1 = 0

1 ÉS 1 = 1

0 VAGY 1 = 1


stb...


igazából nem tudom, hogy a tétel mit vár.


Lehetne itt beszélni arról, hogy a gépek kettes számrendszerben tudnak a legkönnyebben kommunikálni, hisz van áram vagy nincs áram(1 vagy 0). Így a műveleteket számolásokat, stb kettes számrendszerben/binárisan végzik.


szerintem érdemes lenne a tanárodat megkérdezni, hogy mit is várnak ettől a tételtől.

2010. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Találtam vmit: Szerintem ez jó kiindulásnak


A matematikai logikában kétféle érték van: igaz és hamis. Mivel a számítástechnikában is csupán kétféle számjegy (0 és 1) segítségével ábrázolunk minden adatot, a matematikai logikát felhasználhatjuk a számítás-technikában, ha a logikai igaz értéket megfeleltetjük az 1-esnek, a hamisat a nullának.

2010. jún. 9. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt már a legelső hozzászólásomban említettem szerintem:)
2010. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt értettem is, de csak említetted, itt meg konkrétan le van írva mi a kapcsolat
2010. jún. 9. 17:04
 9/9 czibles ***** válasza:

negációt se feledd.

+egy ötlet (igaz lehet már neked is eszedbe jutott):

beszélhetsz itt szerintem 2es számrendszerben a gépek hogyan adnak össze / vonnak ki egymásból két számot, hogyan osztanak / szoroznak 2-vel.

2010. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!