Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az Xp feltelepí...

Hogyan lehetne az Xp feltelepíteni gépre? ( laptop, elég f*ntos lenne )

Figyelt kérdés

A haverom megkért rá , hogy csináljam meg a gépét megtudnám csinálni mert már raktam fel operációs rendszert a saját laptopomra win 8 ról win 10 re de viszont az xp-t valahogy nem tudtam felrakni neki win7 home premiuma van és vagy 6 telepítőt le szedtem ami xps és elég soknál azt írta ki , hogy nem kompatibilis a rendszerrel amit feltudtam volna rakni ott meg nem tudtam rá menni a teleptő gombra mert nem engedte nem volt ki emelve a szöveg de viszont az ő laptopja elég gyenge ezek az adatai :

processzor : Genuine Intel (R) CPU T2400 1.83 Ghz

Ram : 1Gb

Rendszer típusa : 32 bites

és ő azt mondta azért rakjam fel az xp-t mert ugye az kevesebbet foglal mint a win 7 és gyorsabb lesz a gépe igaz a gépet azt valamivel feltudtam gyorsítani csak az xp-t nem tudom felrakni . Előre is köszi



2018. márc. 15. 15:56
 1/4 loneredwolf válasza:
Szia. Az a baj, hogyha a gép nem kompatibilis xp-vel, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Nagyon drivereket sem találnál hozzá. De ez a számítógép már nem lesz neki sokáig üzemképes bármit raksz rá. Az a ram meg processzor nagyon kevés.
2018. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen laptop? Az oldalukon meg kéne nézni milyen rendszert támogat.


Ha a HDD SATA, akkor az is lehet probléma, mert az xp nem tartalmaz sata támogatást még. A BIOS-ban szokták átállítani a hdd-nél IDE módra xp telepítéséhez.

2018. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Elektromann ***** válasza:
100%

Először nézz utána, hogy a gép támogatja-e az XP-t, mert ha nem, nem fogod tudni feltelepíteni.


A telepítésről egy részletes videót itt találsz:

https://www.youtube.com/watch?v=AjvX8dwlUGM


A videóhoz annyit fűznék hozzá, hogy én sokszor telepítettem XP-t, és én mindig adtam meg termékkulcsot.


Ha a telepítővel nem kapsz kulcsot, nézz utána neten ;)

[link]

2018. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A biodban állítsd be az ide emulációt.
2018. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!