Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért teszi a gépem alvó...

Miért teszi a gépem alvó üzemmódba magát?

Figyelt kérdés
Nem rég vásároltam egy Acer Aspire 7 laptopot. Windows 10 fut rajta, 64 bites. Az a problémám, hogy hiába kapcsoltam ki az összes automatikus elaltatós funkciót az energiaséma módosításánál, és hiába van töltőn is a gép, valamiért néha ha magára hagyom egy 2 percre is elég, és alvó módba teszi magát. Ez roppant idegesítő szokása, de nem tudok rájönni, hogy mi okból teszi, hiszen akárhányszor ellenőriztem újra a beállításokat, mindenhol kikapcsolt állapotban volt az ilyen automatikus képernyő sötétítős, elaltatós funkció. Hozzátenném, hogy van amikor nem csinálja ezt (lehet, hogy alkalmazásfüggő?), de ha mondjuk egy Chrome meg van nyitva én meg kb. 2 percig nem nyúlok hozzá, akkor elsötétül a képernyő és alvó módba teszi magát. A gépnek ezen kívül semmi gondja nincs, viszont ez egy nagy rejtély számomra, hogy miért csinál ilyet.

2018. márc. 19. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hibernálást, hibrid alvást is kikapcsoltad?
2018. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azokat is kikapcsoltam.
2018. márc. 19. 19:16
 3/5 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem próbáld ki az alaphelyzetbe állítást. Gépház--->Frissités és biztonság--->Helyreállítás--->Gép alaphelyzetbe állítása használatával! Nem kér kódot és majdnem minden programod megmarad! Utána a 'C' meghajtóra létrehoz egy Windows old mappát, amit törölhetsz!


Sok sikert!!

2018. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet hogy van rajta valamilyen energiakezelő program. Nézz szét a telepített programok között
2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AntZ ***** válasza:

Rendszergazdai parancssorba (windows gomb + X) írd be:


powercfg -h off


Utána indítsd újra a gépet.

2018. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!