Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 10 miért nem kapcsol ki...

HenKaiPan kérdése:

Win 10 miért nem kapcsol ki teljesen?

Figyelt kérdés
Win 10 van a PC-men és laptopomon is. A laptop rendesen leáll ha kikapcsolom, de az asztali inkább csak alvó módba kerül, a monitor kikapcsol, de pl. az egér világít tovább (ha laptopra van dugva, akkor a világítása is kikapcsol), továbbá bekapcsolás után ha kikapcsoláskor meg volt nyitva pl Chrome, akkor boot után megnyitja (igen, alapból nincs megnyitva és betölti az kikapcsoláskor nyitva lévő oldalakat, stb). Van-e erre magyarázat, vagy ne foglalkozzak vele?

2018. márc. 19. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

"alvó módba kerül, a monitor kikapcsol, de pl. az egér világít tovább"


Az nem alvó mód, az alvó módban (Suspend To RAM) a RAM tovább frissül.

Ezt némelyik alaplap csinálja, nekem is volt ilyen gépem, nem veszi el a tápot pl. az USB aljzattól. Lehet, hogy azért, hogy ha valamit töltünk, akkor ne kelljen kihúzni és bedugni újra. (Nálam pl. most kikapcsol az egér, de ha töltök valamit, attól is elveszi a tápot kikapcsoláskor.)

Ez alaplapfüggő, nincs igazán köze a Win-hez.

2018. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legtöbb alaplapnál a biosban lehet kapcsolni az usb tápját
2018. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra, hogy az egér világít tovább az USB tápellátása nem nagyon magyarázat. Nekem egy MSI B150M Bazooka Plus lapom van. A BIOS-át utálom, a legkevésbé felhasználóbarát az előző, H110-es Asus lapomhoz képest... Mindegy is, ennek egyik hátránya, hogy a kikapcsolás utáni USB-tápellátást csak úgy tudom kikapcsolni, ha letiltom az alvó módból való felébresztést USB eszközökkel... Kissé zavar a dolog, de már megszoktam, hogy power gombbal hozhatom vissza alvóból a gépet. Nekem ugye világítós USB portom van, és untam, hogy mindig le kellett fednem én ezért nyomtam ki annak tápellátását kikapcs után. Nekem is világítós egerem van (hozzáteszem nem akartam), és nem világított akkor sem mikor az USB port tápellátása be volt nyomva. Ezért gondolom, hogy az nem magyarázat. Esetleg a hibernálás funkciót nyomhatnád ki, lehet az a ludas.
2018. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Na, ezt szerettem volna én is kérdezni. De egy szót sem értek. Valaki lefordítaná nekem magyarra, abból is lehetőleg nőnemre? :))
2018. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Iszonyatosan zavaró, hogy az egér és a fejhallgató világítanak kikapcsolás után is. Mit kellene csinálni, hogy ez ne legyen? Na most ez magyarul, nőnemben kérdeztem. :))
2018. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!