Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni felho lepesrol lepesre...

Cydor kérdése:

Otthoni felho lepesrol lepesre hogyan? (Tobb gep, tobb user)

Figyelt kérdés

Adott 5(vagy tobb) workstation, (i5 6500T, 8GB RAM) szeretnem az eroforrasaikat egyesiteni. Az lenne a kerdes, hogy lehetseges-e az, hogy felho szervert keszitsek beloluk, a kovetkezo felhasznalasra>

Virtualis gepeket kell futtatni egyszerre 3-5db kulonbozo oprendszerekkel (win7 32bit, 64 bit, w8.1, win10) es adott munkafolyamatokat vegigvinni rajta.

jelenleg ugyanez fut a gepeken kulon-kulon, es egy egy munkafolyamat vegen csere.

elonye az lenne, hogy

-ha 1 gep meghibasodik akkor a tobbi tovabb mukodteti a rendszert. (hibatures)

-adott munkafolyamat igeny szerint nagyobb eroforrast kaphat. (eroforras megosztas maximalizalas)

tobb felhasznalo tavoli eleressel tudjon dolgozni rajta.

-gyors es egyszeru atallas, wirualbox lemezkep betoltes sokkal gyorsabb mint a windows telepites, es a szotverek installja.

-snapshotokra barmikor vissza lehet lepni, mig a windows visszaallitashol mukodik hol nem..



#Windows #Proxmox VE 2. 0 #KVM #KSM #linux workstation felho
2018. márc. 26. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, hát nem véletlenül van erre komplett szakma. Mások ezért sokat güriznek, hogy kitanulják, nyilván nem azért, hogy neked most itt leírják 2 mondatban.
2018. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(persze nem is lehet leírni 2 mondatban).
2018. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
alapveto dolgokkal tisztaban vagyok, de nem tudom hogy mik a bevalt modszerek. virtualis gepek managelesevel napi szinten foglalkozok, de azt csak 1-1 usernek kell elernie es egy gepen fut, sajnos az utobbi 10 evben nem a szkmaban dolgoztam es igy szamos olyan megoldas letezik mar amirol anno nem tanulhattam, es nehez is osszeszedni innen-onnan...
2018. márc. 27. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez így működik. Eldöntöd, hogy Hiper-V vagy VMware vSphere, aztán nekikezdesz az olvasásnak. Szerencsére mindkettőhöz rengeteg dokumentáció és szakmai fórum létezik.
2018. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

A Proxmoxot is nézd meg. Meg a horizontális és vertikális skálázások közti különbséget.

De olyat nem hiszem, hogy lehet, hogy olyan értelemben egyesítik az erőforrásokat, hogy elkezd futni az egyik gép procijának az egyik magján, majd ha kinövi, akkor beszáll egy másik gép procijának az egyik magja. Ilyen szerintem nincs.

2018. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!