Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki hallott már olyanról,...

Kbg888 kérdése:

Valaki hallott már olyanról, hogy ha nekem kisker üzletem van és vonalkódos azonosítást használok akkor ezért egy bizonyos cégnek fizetnem kell?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a vonalkód miatt kell, hanem a ráktározó, számlázó, pénztár programért kell fizetned.

Vagy egy magasabb FIX összeg, vagy havi szolgáltatás díj, ami össze köti a NAV -al...

2018. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, konkrétan azért akarnak éves liszesz díjat kérni, mert vonalkódot használunk.
2018. márc. 27. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt a gyártó fizeti aki vonalkódot igényli.

Tehát ha saját termékhez szeretné vonalkódot rendelni, amit más üzletekben is garantálja az egyediséget, akkor kell csak külön díjat fizetned. (GS1)

[link]

Azért mert van egy vonalkód olvasásra alkalmas eszközöd, még nem kell külön díjat fizetni.

Egyáltalán ki és milyen alapon követeli ezt rajtad, mert ez már büntető jogi eset, konkrétan "csalás".

2018. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, maga a GS1 Magyarország aki a pénzt kéri, mivel szellemi terméket használunk.
2018. márc. 27. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát akkor regisztráltál a GS1 -hez...

Akkor a igényeltél termék megkülönböztetéshez egyedi vonalkódot.

A korábban linkelt oldal "Mennyit kell fizessek" bejegyzésnél olvashatod részletesen.

Regisztrációkor 67+áfa utána 29+áfa évente 100 termék egyedi vonalkodjáért.

Akkor viszont jogosan kérik, bár nem tudom miért igényeltél vonalkódokat. :-)

2018. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!