Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel pivot (kimutatás) segitség?

Excel pivot (kimutatás) segitség?

Figyelt kérdés

Van egy táblázatom, ilyen adatokkal hogy kinek milye van pl.:

jóska 3 alma

pista 2 szilva

andrás 2 eper

jóska 2 alma

bence 4 körte

pista 1 szilva


persze érdektelen adatokkal is tele van a tábla ezért van egy függvény ami kikeresi a


fenti adatokat egy és egy helyre másolja hogy csak azok legyen, ez azért jó mert


kimutatással (pivottal), összerendezi pl fentiből lesz jóska 5 alma, pista 3 szilva,


andrás 2 eper, bence 4 körte, viszont van egy problémám, a pivot összeszámolja rendesen


de véletlenszerüen rakja sorrendbe ezeket, pl a jóska 5 almát a végére teszi, bencét


mondjuk legelőre, ami nekem ez baj, néztem pivot beállításoknál de semmi rendezést erre


nem találta hogy ugy rendezze ahogy eredetiben van, erre ötlet van? esetleg valami más


megoldás az egészre? elég ha ötlet lenne és akkor utána néznék hogy lehetne azzal


megoldani.



2018. márc. 29. 07:59
 1/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Pivot betűrendbe teszi. Ha nincs jó helyen, az adott cella szélét megfogva vonszold egérrel jó helyre, viszi magával az összesítéseket.
2018. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
uh nálam sajnos nem szöveg van hanem számok, bocs rossz példát írtam de lényegébe ugyan az, csak nem jóska hanem mittomén 45663 és nem pista hanem 320, és ezek a "nevek" véletlenszerűen generálódnak minden egyes használatkor (így a pivot is frissül e szerint), nem lehet valahogy beállítani hogy ne állítsa sorrendbe? ezt sem találtam meg
2018. márc. 29. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
tegyél bele egy sorszámot és ezt használd a pivotban
2018. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!