Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van minden játéknál fps...

Miért van minden játéknál fps droppom? Config: CPU: AMD FX 6300 GPU: Gigabyte Geforce Gtx 1050 Motherboard: Msi P23FX 760GM HDD: Seagate BarraCuda1TB 7200rpm RAM: 2x4 GB

Figyelt kérdés
Aida64-el is lett tesztelve egy ideig 100 %-on használ mindent és leugrik pár másodpercre a kihasználtság 39% és 1.37 GHz-re
2018. ápr. 22. 18:52
 1/4 Timofiev ***** válasza:

Nézd meg közben a hőmérsékletet is. A legtöbb CPU megpróbál szilárd halmazállapotban maradni működés közben mivel, ha hosszabb ideig használod max terhelés mellett akkor hajlamos kicsit nagyon felmelegedni és akkor lehet visszafogja (kicsit utánanéztem, kb 91 °C körül fogja vissza). Ha nagyon megugrik a hőmérséklet akkor megoldás lehet egy hűtőkarbantartás mert lehet poros vagy hűtőcsere.

Egyébként még azt is el tudom képzelni, hogy az energiagazdálkodás miatt fogja vissza de ezt valószínűtlenebbnek tartom.

Tudásom ennyire terjed ki, remélem tudtam valamit segíteni.

2018. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát olyan 39-40 fok között szokott lenni szóval azzal nincsen gond az energiatakarékosságot hol tudom kikapcsolni?
2018. ápr. 22. 19:08
 3/4 Timofiev ***** válasza:

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek/séma beállításainak módosítása/speciális energiaellátási beállítások módosítása.


Gondolkoztam még, esetleg megnézhetnéd, hogy a legfrissebb illesztőprogramok vannak feltelepítve, hátha csak egy bug amit már kijavítottak.

2018. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget megoldódott a problémám csak az órajelet kellett kicsi lejjebb húzni.
2018. ápr. 23. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!