Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ncore-on minden letöltött...

Ncore-on minden letöltött torrent után 48 órás seed kötelezettség van. Ezt a kötelezettséget teljesíteni mennyi idő alatt kell?

Figyelt kérdés

Átlagosan napi 3 órát van bekapcsolva a gépem, így kiszámolva kb. 2-3 hét alatt seedelek 48 órán át egy letöltött torrentet. Ez így nem gáz? Erre nincs szabály hogy hány nap alatt kell letudni a 48 óra seed-et ?

Eddig figyelmeztetést nem kaptam, meg mindent torrentet visszaseedeltem eddig rendesen, csak külön a seed kedvéért nem szoktam menetni a laptopot egész nap.


2018. ápr. 25. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. így seedelek.
2018. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kötelezettség az adott hónapra vonatkozik. Hónap utolsó napján éjfélig tart, ha addig nem teljesíted akkor büntetes.
2018. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ. Nem úgy van hogy egy hónapod van visszaseed-elni? Mert úgy lenne logikus. Akkor 25. után ha valaki leszed egy torrentet akkor eleve kevés az esélye hogy 2-3 nap alat visszaseed-eli.
2018. ápr. 25. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthetően le van írva a szabályzatban, de azért a gyengébbek kedvéért:

- A 48 óra seed időt alapesetben 2 héten belül kell teljesítened

- Ha ez nem jön össze, akkor az adott hónap végéig még pótolhatod

- Ha hó végén kezdesz neki tölteni és a két hét seed idő lejárta átnyúlik az új hónapba, akkor a határidő annak az új hónapnak a vége.

- Rangtól függően 5 vagy 10 torrentet büntetlenül seed nélkül hagyhatsz havonta


Egyébként meg ha ennyire keveset használod a gépet, akkor használj seed szervert vagy NAS-t ami tud torrentezni.

2018. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kötelezettséget bárhogy lehet teljesíteni, akár egyben, akár megszakításokkal. A rendszer csak a hónap végén ellenőrzi a seedkötelezettséget, tehát minimum 2 hét, maximum 6 hét van a teljesítésre. Ekkor (és csak ekkor) dönti el a rendszer, hogy az adott torrent megfelelően vissza lett-e töltve, vagy sem (visszaseedelt torrentek száma, hit’n’run-ok száma). A hónap végén, minden 14 napnál régebben letöltött torrent, törlődik az aktivitás menüből.


Pl.

Letöltés 2 hét lejár Határidő Összidő

nov. 1. nov. 15. nov. 30. 29 nap

nov. 16. nov. 30. nov. 30. 14 nap

nov. 17. dec. 1. dec. 31. 44 nap

nov. 30. dec. 14. dec. 31. 31 nap

2018. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem ártana elolvasni a ncore wikin a "Ratio-free rendszer ismertető" című olvasmányt. Nem sok. Abból minden kiderülne.

Egyrészt: a 48 óra akkor igaz, ha a letöltött mennyiség kicsi. +GB-onként 0.4 óra (mondjuk 10GB-nél 48 helyett 52 óra).

Másrészt ha eléred az adott torrentnél az 1.0 arányt, azzal teljesítetted a seed-kötelezettséget. Ugyanígy a kisebb aránynál is csökken a seed-kötelezettség (azaz ha pl 0.5 a torrented aránya, akkor 24 óra a seed-kötelezettség).

Harmadrészt az is kiderülne, hogy nem igaz amit a #2 írt. Ugyanis ha a hónap 2. felében (16/17-e után) töltesz le valamit, azt már a következő hónap végéig kell rendbe tenni. Azaz minimum 14, maximum 44 napod van a seedelésre.

2018. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) . Az Ncore szabályzat ahogy nézem nagyon alapos, nagyon szájbarágós, nagyon hosszú, azt nem volt kedvem végig olvasni, meg felesleges is tisztában lenni vele:) . Így ahogy látom előbb választ kaptam a kérdésemre, köszönöm szépen nektek, most már értem hogy működik.
2018. ápr. 25. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!