Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire jó az okos óra? Való az...

Mire jó az okos óra? Való az egy 9 éves gyereknek? Unokám ezt kéri a szülinapjára.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Mégis mi a francnak kell egy 9 évesnek okosóra?? Miért nem veszel már egyből neki iphonet, vagy kocsit?

Hagyjuk a klisés szöveget, hogy akkor kinézik az osztályból...

2018. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdezem, hogy mi ez, mert fogalmam sincs róla, hogy való-e neki. Attól, hogy leharapod fejemet, nem lettem okosabb. O ezt kéri, én meg nem ugrom azonnal fejest mindenbe, hanem utána kérdezek. De úgy látom, rossz helyen
2018. ápr. 26. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Tuképpen egy karórába épített mini tablet vagy okostelefon. Létezik gyerekeknek való változat is, bár szerintem egy 9 éves nem örülne annak.

Amúgy ízlés vagy szokás kérdése, szerintem speciel túlzás.


Ez egy teszt, hátha találsz benne plusz infókat:

[link]

2018. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy 9 éves gyerek számára nincs haszna az eszköznek, csak villogni tud vele a többi gyerek előtt. Ha van okostelefonja akkor úgyis a kezébe veszi amikor csak kell neki, arra pedig semmi szüksége hogy iskolában az órán ne a telefont basztassa, hanem a kezén lévő órát piszkálja és azon csinálja ugyanazt egy pár számmal kisebb képernyőn.


Én eddig az okosóráknak 1 gyakorlati hasznát láttam még, ami nem abban merül ki hogy van egy játék a kezeden: ha valaki leteszi a telefonját, mert nem tudja vagy akarja magánál tartani, vagy pedig olyan munkakörülmények között dolgozik hogy nem hallja a gépektől a csörgését sem, akkor van a kezén egy eszköz ami rezeg és jelzi ha keresik őt.


Ezen felül van még 20-30 lehetőség amire egy okosórát lehet használni (alapvetően mind arra terjed ki hogy a telefonra kapcsolódva különböző értesítéseket kapsz anélkül hogy meg kellene nézned a telefont), de ezt egy kisgyerek nem tudja értelmesen kihasználni, és nem is tudja mire használni.

2018. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Sok értelme nincs. Aki pl. rendszeresen jár futni, az tud vele pulzust, lépésszámot, stb. mérni. Illetve lehet rajta látni az SMS üzeneteket. De egy 9 éves gyereknek semmi szüksége rá, valami érdekes könyvre annál inkább, mert a mai generáció alig tud olvasni és borzalmas a nyelvhasználatuk is.
2018. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

attól függ ki az a 9 éves gyerek, pontosabban milyen az a 9 éves gyerek


ha kellő mértékben és minőségben képes kihasználni ezt az eszközt (ez sajnos elég ritka), akkor hasznos lehet, más különben pont, hogy káros


szerintem kérdezd meg tőle, hogy miért akar ilyet és mire használná és a válaszától függ, hogy való e neki


tud hasznos lenni egy ilyen ketyere, de egy ilyen fiatal számára inkább csak dísz elem, és/vagy káros hatással lehet

2018. ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Senkinek sincsen szüksége okosórára, se felnőttnek, se egy 9 éves gyereknek. Kizárólag csak a menőzés miatt kell neki. Az osztályában már biztosan van néhány gyereknek, akik szintén semmire sem használják, csak dicsekednek vele. De ha mindenáron kell neki, rendelj az íbéj-ről egy olcsót (kb 3-5 ezer ft).
2018. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, igy legalabb tudom mirol van szo. Telefonja sincs, szoval ezt akkor nem is tudna mire hasznalni.
2018. ápr. 26. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazabol egy hasznos funkcioja van, bar modelfuggo. Gps alapu nyomkovetes, tudod merre jar a gyereked, esetleg par telefonszam, amit tud hivni ha baj van.

Azonkivul csak divatbol kell, mert Marcinak es Jozsikanak is van...

2018. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!