Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet állítani a...

Hogyan lehet állítani a filmek képi világán?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy nekem TN paneles monitorom van és a sötét részek a filmben alig látszódnak. Van olyan program, ahol gammát meg hasonlót lehet állítani a film lejátszásakor? Csak a film miatt nem akarom elállítgatni a monitort...

A munkahelyemen IPS paneles monitor van, ott tök jól látszódnak a sötét részek is, itthon viszont sokszor percekig csak nagy feketeséget látok a filmből. De ahogy észrevettem ez csak pár éve van így, a régebbi filmeket teljesen jól lehet látni a sötét jeleneteknél is, még most is (szóval nem a monitorral van a probléma).



2018. máj. 4. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A médialejátszókban szokott ilyen funkció lenni, nem kell külön konvertálnod. Lejátszás közben azonnal rátehetsz effekteket-szűrőket a képre. Ezzel nem kell sem a monitor saját beállításait buherálni, sem a videokártya kimeneti képét buherálni. Csak a lejátszóablakra érvényes lejátszón belüli beállítást kapod, amit szabadon állíthatsz minden filmre.
2018. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, és azt hol találom? VLC-t használok, abban nem tudok ilyen funkcióról. Vagy ha abban nincs is, milyen lejátszót kellene használnom amiben van?
2018. máj. 4. 12:35
 3/3 A kérdező kommentje:

Már megvan. Eszközök->Hatások és szűrők alatt van (csak először nem vettem észre, mert a hangszínszabályzót dobja be előre).


Amúgy ez miért van így? Miért kell így utánaállítgatni? Miért ilyen sötétek a filmek? Nem hiszem, hogy mindenkinek IPS kijelzője van, sőt szerintem még mindig ritkább mint pl. a TN.

2018. máj. 4. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!