Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Monitor, sötét színek pixelese...

Monitor, sötét színek pixelesek és "laggolnak"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Behalt a régi monitorom, így SOS-ben kellett vennem egyet, lementem a városom egyetlen boltjába és megvettem a 3 összes ott árult monitor közül a középsőt (árban), haza hoztam, be üzemeltem, megy rendesen, de a fekete színek (vagy sötétek) csúnyák.


Pl nézek egy videót YouTube-n, amiben van egy rész, ahol este van. A videó maga fullHD, de a sötét részek olyan, mintha 144p-ben mennének és még laggolnak is. A monitoron nem sok opció van, végig nyomkodtam mindent, de egyik opcióval sem sikerült eltüntetni a foltokat. Csak arra tudok gondolni, hogy 1) nem túl jó minőségű a monitor 2) valamit a gépen is kéne állítgatni 3) egyszerűen hibás a monitor, de azért ezt kétlem.


DVI-al van a gépemre csatlakoztatva a monitor, a videókártyámra van csatlakoztatva, egy Acer V226HQL monitor. A fehér tényleg fehérnek tűnik, a színek sem tűnnek rosznak, de a sötétek nem szépek.


Ezeket a képeket nem én készítettem, netről kerestem őket. Sajnos ezek nekem nem segítettek, mert itt az egyiken egy telefonról van szó, a másiknál kiderült, hogy a videókártya a hibás (nálam tuti nem (remélem), mert az előző monitorom szó szerint meghalt és az nem csinált ilyet), harmadiknál meg konkrétan a Netflix-ről beszéltek az oldalon.


[link]

[link]

[link] (mondjuk ennyire nem rossz nálam a helyzet)


Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. máj. 5. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam azóta az Nvidia Vezérlőpultban is, de nem tudok rájönni, hogy mi lenne a jó beállítás. Amikor eltűnik ez a furcsa fekete rész, akkor nagyon sötét a képernyő és akkor meg azért nem jó.
2018. máj. 5. 21:36
 2/6 A kérdező kommentje:
Azóta az is feltűnt, ha egy picit lejjebbről nézem a monitort, akkor a teteje besárgul. De ez az a lejjebb szint, hogy nem a monitor közepénél van a szemem, hanem alatta 3 centivel van a szemem, mert begörnyedek. Egyszerűbb lenne, ha vennék valami normális monitort, mi?
2018. máj. 5. 22:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, kész, ennyi. Viszem vissza a boltba. Van a monitoron egy pixel, ami ha sötétet kell megjeleníteni, csak egy piros pöttyként látszik. Remélem a pénzemet vissza kaphatom, mert nekem nem kell mégegy ilyen monitor.
2018. máj. 6. 06:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, sikerült megoldanod ezt? Nekem is egy az egyben ez a problémám.
2019. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egész egyszerűen gagyi volt a monitor, amit vettem. :( A színek ezért voltak rosszak. Azz egy darab pixel hibára pedig azt mondták, hogy azt nem kötelesek vissza cserélni, azt hiszem 3 pixel hibánál kötelesek, de jófej volt a srác a boltban és választottam helyette egy LG monitort és ráfizettem annyit, hogy az LG monitornak az árát elérje. Sajnos ezen is van egy darab pixel, ami hibás, de ez mindig fekete, így nem zavar annyira...
2019. máj. 8. 20:14
 6/6 A kérdező kommentje:
És a színei is rendben vannak teljesen!
2019. máj. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!