Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az internetszolgáltató vissza...

Az internetszolgáltató vissza tudja utólag keresni, hogy én pl X weboldalon voltam és X emailt küldtem?

Figyelt kérdés
fontos lenne, úgyhogy most speciel örülnék, ha ez így működne ...
2018. máj. 7. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Vissza. De eleg nyomos rendorsegi ugy kell hozza. Neked csak ugy, nem adjak ki.
2018. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ők nem, csak a hatóságok.

Habár fizikailag az ő területükön van a megfigyelő rendszer, nem férhetnek hozzá csak hatósági személyek.

2018. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár magán az Internet-szolgáltatón keresztül megy át az Internetes forgalmad, de:

* ők nem tekinthetnek bele a forgalmadba (adatvédelmi törvény)

* ha bele is tekintenének, nem biztos, hogy látnák, hogy mit forgalmazol (SSL-titkosított forgalom)

* mivel múltbéli eseményről van szó, ezt naplózni kellene - de ez rengeteg helyet foglalna - amibe az Internet-szolgáltató nem fog befektetni


Az Internet-szolgáltatód csak annyit rögzít, hogy melyik ügyfele mikor csatlakozott fel a hálózatra - és ezt a hatóságok részére, nyomós indok esetén prezentálniuk kell tudni.


Az ebben érintett felek a weboldal tulaja illetve az e-mail szolgáltatód - ők naplózzák, hogy melyik IP-címről érték el a weboldalt, küldték az e-mailt. De ezt is csak a hatóságok részére, nyomós indok esetén adhatják ki.

2018. máj. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, köszi utolsó, végül is logikus, na de manapság, amikor tényleg pl egy gmailes címről küld az ember levelet, ezt is vissza tudják utólag keresni?


nekem peres ügyhöz kellene, szal ha így nézem nyomós indok, mivel ezen múlna az egész sikere, pont az a bizonyíték h én pontosan kinek és mikor milyen emailt küldtem (az h milyen, az megvan nekem ugye, de hogy percre pontosan mikor küldtem és kinek, az kellene hiteles formában nyilván).


Egyébként csak tapasztalati úton moondom, h pedig volt egy ügy 2-3 éve, sztem még a híradóban is volt, hogy vki "lopta" a netet, és aztán a végén még a facebookját is sikerült kifigyelni a szolgáltatónak. szal ezek szeirnt ha akarják, tudják nézni, ki mit csinál a neten, csak az a jó kérdés, h ehhez célirányosan rá kell-e szállniuk valakire avagy utólag is vissza tudnak kutakodni X IP / előfizetés stb alapján.

2018. máj. 19. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!