Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagy méretű PDF-ből, hogyan...

Nagy méretű PDF-ből, hogyan lehetne kissebb méretűt létrehozni? Ismertek programot, oldalt, ami segíthet a méret csökkentésében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok informatikus, nem értek hozzá. A munkám során dolgom lenne, egy bescannelt könyvsorozattal. Sajnos egy könyvejezet pdf-je önmagában 25 MB, ami túl sok, túl nagy. Ezt szeretném vmi módon csökkenteni kisebbre. A környezetemben élő hozzáértőket már kérdeztem erről, sajnos nem jutottam előrébb. Gondoltam megkérdezem itt, hátha van valakinek használható ötlete.

2018. máj. 10. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Online2pdf.com

Betallózod, compression-t kiválaszod, megadod a tömörítes mértékét majd letöltöd

2018. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerinem két módszer van (de mind a kettő elég nyögvenyelős) :


1. Rontod a pdf minőségét (kisebb felbontást (DPI-t) állitasz be), ezzel kissebb méretű lesz a fájl, de romlik a minőség. (Erre megfelel egy sima virtuális PDF printer : bullzip vagy do pdf - telepited, beállitod, majd kinyomtatod az eredeti pdf-et erre a virtuális PDF printerre). Itt meg kell találni a minőség és a méret megfelelő arányát.


2. Valamilyen OCR programmal átalakitatod a scennelt PDF-et karakteres formátumra (igy eleve sokkal kisebb lesz a mérete), OCR program lehet pl. az abby finereader (ami igaz, hogy fizetős, de 14 napig bizonyos korlátozásokkal ingyenesen használható, vagy az adobe acrobat pro XI program ami szintén fizetős - az adobe reader profeszionális verziója). Az átalakitás sajnos nem 100 %-os igy elég sok utómunka lehet a szöveges formátummal( a kiinduló szövegtől függően) helyesirási hibák javitása, formázási hibák javitása, illetve nem felismert képek, ábrák visszavarázsolása a szövegbe).


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!