Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az emelt érettségiben hova...

Az emelt érettségiben hova kell menteni?

Figyelt kérdés

"Vizsgadolgozatát a feladatlapon található azonosítóval megegyező nevű vizsgakönyvtárba kell mentenie! Ellenőrizze, hogy a feladatlapon található kóddal megegyező nevű könyvtár elérhető-e, ha nem, még a vizsga elején jelezze a felügyelő tanárnak!"


Ez azt jelenti, hogy a mappának az a hosszú kód lesz a neve, amit minden érettségi oldalra felkell írnom? Vagy az adott feladat neve lesz?


Ez a mappa hol lesz? Az asztalon?

A mappának mi lesz a neve?



"Munkáit a vizsgakönyvtárába mentse, és a vizsga végén ellenőrizze, hogy minden megoldás a megadott könyvtárban van-e, mert csak ezek értékelésére van lehetőség! Ellenőrizze, hogy a beadandó állományok olvashatók-e, mert a nem megnyitható állományok értékelése nem lehetséges!"


Tudom, hogy ezek nagyon alap kérdések, de nem tudom a választ rájuk. Minden feladat tipus jól megy, de nem tudom ezt a részt... Olyan válaszoljon, aki már lerakta vagy volt informatika órája és a tanár részletesen elmagyarázta a vizsga folyamatát.



2018. máj. 12. 13:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Lesz egy mappa a nevemmel és azon belül lesznek a források? Az adott feladat forrásába kell mentenem megoldásomat?
2018. máj. 12. 13:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lesz egy mappa a kódoddal, vagy az asztalon, vagy a dokumentumok mappában. Abba kell mentened mindent. Ha akarsz, feladatonként hozhatsz létre alkönyvtárat. Mikor kész vagy, akkor adnak egy pendriveot és arra kell felmásolni az egész mappát, mindennel együtt, plusz érdemes ellenőrizni, hogy minden olvasható róla. Nekem legalábbis így volt.
2018. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt ilyen mappa. Nekünk kellett megcsinálni, úgy emlékszek. A tanárom jött be magyarázni, hogy csinájunk egy mappát a nevünkkel, majd a végén írjuk át a kódra. Aztán jól ráb*sztunk, mert a programozási feladatnál a kódban szerepelt a mappa elérési útja, ami persze a nevünk volt. Szerencsétlennek csak a vizsga végéne esett le, hogy ha nem írjuk át mindkettőt, akkor vagy szabálytalanság lesz (szerepel a nevünk a megoldásban), vagy nem fog lefutni a program.

De általában jó utasításokat kaptok, ha valami nem tiszta, kérdezd meg a vizsga kezdete előtt.

2018. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Én eddig úgy gyakoroltam a weblapkészítést és a programozást, hogy a forrást át helyeztem a mappába vagy a forrással egy mappába mentettem.


Akkor ha jól értem itt teljesen külön mappában kell a dolgokat csinálni a forrástól?

2018. máj. 12. 16:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert nekem a programozásban csak úgy megy a fájl beolvasás ha a forrás a java program mappájában van és a mentés is oda.
2018. máj. 12. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, beleteheted a forrást is. Pont azért volt gond, mert nekem a mappámban volt a forrás is. Akinek nem, annak nem vold gond a kóddal.
2018. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugotam. Amúgy relatív útvonal megadással pontakkor nem probléma ha a forrásban van, de gondolom minden programozási nyelvben más a bevett módszer.
2018. máj. 12. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nahát, én olyat nem is tanultam, de biztos meg lehetett volna oldani úgy is. És azóta sem, mert egyelőre abbamaradt a programozás nekem.
2018. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!