Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop billentyűzetre kávé?

Laptop billentyűzetre kávé?

Figyelt kérdés

Ráborult 1-1,5dl kávé a laptop billentyűzetére(BAL FELÉRE),amit azonnal felitattam,egyből ki is kapcsoltam a gépet.Kicsit próbáltam kirázni is,de nem nagyon mivel olvastam hogy nem szabad forgatni a gépet mert csak lejjebb/beljebb csorog.

1 órával később el is vittem szervízbe,ahonnan órák múlva felhívtak hogy lejutott a kávé,valami szalagok is kaptak belőle(laikusként ennyit tudok),illetve a jack dugó is,kitisztították a gépet,most száradni hagyják,aztán elküldik Pestre ahol majd vmilyen teszt alá vetik hogy mi hibásodott meg.Rosszabbik esetben kifüstölhet....

Az lenne a kérdésem hogy mennyi esély van rá hogy a processzort nem érte,hogy túléli e a gépem,ugyanis leöntés után elindult a gép(még nem töltötte be az op.rendszert),ventillátor elindult,aztán egyből ki is lett kapcsolva,ez jelenthet jó jelet vagy némi reményt hogy nem kuka a 8 hónapos (DELL inspiron 5567)laptop? Illetve valaki tudja hogy mit takar az,hogy teszt alá vetik a gépet,ami miatt akár ki is füstölhet?


(olyat mondtak hogy lejt a gép,ezért esélyes hogy az akkumulátornál állhatott meg a folyadék)



2018. máj. 12. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a teszt alá vetik, sokszor annyit jelent, hogy belenéznek, hogy kiszárádt e rendesen, ha kiszáradt, akkor van e oxid, de a teszt alá vetik szöveg jobban hangzik így lehet drágább
2018. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
interneten olvastam hogy létezik UH-os eljárás amivel a folyadékot szokták átalakítani gőzzé és így a chipek alól ami beömlött kikerül. ezt szokták alkalmazni ebben az esetben is,nem tudod?
2018. máj. 12. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
A proci általában eléggé be van szorítva, az alá nehezen megy be folyadék. Ráadásul a billentyűzeteket eleve arra gondolva tervezik, hogy előbb-utóbb valami barom tuti telelocsolja valamivel. A billentyűzet egy az egyben kiemelhető, és gyakorlatilag egy műanyag tálcában van, ami megfogja a lötyidet. Legrosszabb esetben a billentyűzet mehet a kukába, és észbeli képességektől függően vagy rendelsz egy újat az eBayről 2-3000 forintért, vagy kicserélteted márkaszervizben a tízszereséért.
2018. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én régi Thinkpadem alján van két kis nyílás, mellette kávéscsésze szimbólum - nem, nem a Java-s, hanem ha beöntöd a kávét a billentyűbe, akkor ott csorog ki :-)


Kérdező, szerintem jó eséllyel túl fogja élni a masina.

2018. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz PC, de én nem véletlenül tiltottam ki BÁRMIFÉLE löttyöt a számítógépasztalról és annak közeléből. Most már nem fordul elő, de eleinte ettek is/ittak is a gépnél. Amióta csúnyán nézek azóta nem nagyon :D Egyébként jól mondták az előttem szólók, a laptop-okba építenek ilyesmi ellen védelmet, valami folyadékelvezetőt stb stb... Kifejezetten az említett modellben nem tudom, hogy van-e.
2018. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a harmas mondja, a billentyuzet egyben kiveheto, van ra esely hogy mellette lecsorgott, de minimalis. Szerintem le akarnak huzni penzzel.
2018. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigieket. Rémélem tényleg minimális az a lecsorgás. Az sem kizárt hogy pénzéhesek, már telefonon mikor felhivtak nem nagyon tájékoztattak róla hogy melyik részét mennyi lötyi érte, Ink már ajánlottak másik gépet hogy tudnak jobbat ennél ami most van.... 😒 felháborító! Remélem minden rendben lesz, nem 1 embernek volt ilyen problémaja csak kólaval, ők szervizbe se vitték mégis kibirt 2 évet.. :/
2018. máj. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!