Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a processzor hőmérséklet...

Ez a processzor hőmérséklet normális?

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot pár hete. Eddig a benne lévő ventilátorok zúgtak mint állat egyfolytában. Leszedtem a Core Temp-et ami mutatta, hogy alapjáraton 32 fokos mindkét mag hőmérséklete. Ma felajánlotta, hogy frissítsem a BIOS-t amit meg is tettem, a ventilátorok hirtelen elhalkultak, mint amiket kikapcsoltak, és alapjáraton most már 40 fokot jelez mindkét magra a Core Temp ami egy két fokot fel le folyamatosan ugrál. Amikor viszont mondjuk nyitok egy Chrome-ot azon belül is Youtube-ot 40 és 70 fok között kezd el ugrálni a magok hőmérséklete, a ventilátort nem is hallani, hogy hűtene. Ez normális? Mit csinált a BIOS frissítés, hogy megváltozott a hűtés hangja és a processzor hőmérséklete? Mit lehet csinálni ha ez a hőmérséklet már nem normális?


Processzor: intel core i7 7500u



2018. máj. 14. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez normális a 7. szériánál. A frissítés pedig lehet, hogy egy hibát javított, vagy új séma került bele.
2018. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!