Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A videokártyám ha melegszik...

A videokártyám ha melegszik játék alatt akkor fehér csíkok vagy sok szinü kockásodás jelenik meg a monitoron de játéknál is, a videokártyám R7 260X, valami gyógymod esetleg van erre a csíkozásra?

Figyelt kérdés

Youtubon láttam olyan videokat ha leszeden a kártya bordáját akkor ugye otta gpu része amin a paszta is van , azt lekel töröljem a pasztát és a gpu részt öngyújtóval 2 percig égetni , utána zsepkendővel megtörölni a kormot ami a gpu képződik majd ujra pasztázni , ez a megoldás bejöhet hogy megszünjőn a csíkozodás vagy még nagyobb kárt tehetek a kártyával ?

Ha játszom akkor egészen 100% osan felhuzom a ventit de nem nagyon segít meg ugye hangja is hangos de játék alatt kénytelen vagyok felhuzni.

Már sokszor újra is pásztáztam de ez se vált be eddig nagyon , gondolom mert az olcso paszták gagyik ? Vagy mongyuk egy 600w os tápal nem melegedne nagyon ?

Valaki esetleg csinált már meg kártyát otthon házilag erre a csíkozási problémára ?


2018. máj. 20. 11:36
 1/4 Dongaben ***** válasza:
Mást nem nagyon tudsz tenni, mint préslevegővel kifúvatni a gépet, pasztát cserélni... Az öngyújtós témát felejtsd el! Alkohollal tisztítsd le a felületeket. Esetleg a gépházat cserélheted egy jobban szellőzőre, több ventilátorral szereltre. A gép pedig ne legyen zárt helyen. (Sok számítógép asztalnál csak elől-hátul nyitott a hely.)
2018. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor szokott csíkozni, hány fokon megy a kártya, mikor kezdett el csíkozni??


A tápnak nincs ehhez köze. A pasztát cserélheted jobbra (pl arctic mx-2/mx-4), de az csak pár fokot hoz gyenge hűtésen. Az öngyújtós dolog totál értelmetlen, a gpu egy passzív alkatrész, a kupak alatti paszta meg forrasztott.


Két dolgot tehetsz:

-Lejjebb húzod az órajelet, vagy veszel rá új hűtést (pl Twin Turbo).

-Az is lehet, hogy nem a melegedés az oka, csak hibás a videokártya. Általában olyan szokott lenni, hogy elereszt az óngolyós forrasztás valahol. Ehhez lehet köze az öngyújtós dolognak, bár nem csak a gpu-chipnél lehet probléma. Erre vagy garancia, vagy a sütős módszer (csak végső esetben!):

[link]

2018. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom lehetne e cserelni a hűtőventilátorát , csak 1 12cm körűli venti van rajta sapphire a gyártó , tudom létezik 2 ventis R7 260x is de akkor mikor még árultak ezt a kartyát 4 éve akkor az többe került ezzért választota a sapphiret 35 be volt ujonan a gigabyte 2 ventis aszem 10 esel drágab volt.

Kb 3 évig semmi aja nem volt , utána kezdet el hülyesegeket csinálni elsőtétűlt a kepernyő amikor ugygondolta olt mimor egy héten csak eccer de van mikor 1 napban 2-3 szor is csinálta , ezt mostanában nem csinálja , ez lehet kábel hiba is nekem azt monták igaz nem cseréltem ki azzota a dvi kábelt , és mostanában szokta ezt a csíkozást amikor eleri a 60 fofkot óránként figyelem az aida64 el de ha játszom 1- 2 eves jatekal azok felmenek 75 fokra is hiába rakom a ventit egész 100%a nem hűti le nagyon a kártyát terhelve.

Letöltötem az MSI nek ezt a programját amivel játek kőzbe tudom figyelni az fps érteket , és a hőfokot cpu meg gpu.

De le is töröltem mert alig egy fél perc után olyat csinált hogy elment a kép majd visszajöt és így fojtata na akkor éreztem azt ez a program megőlte a kártyát , csi áltam ujra inditást nem nem múlt el ez a jelenség ha elő is jőtt a kép az egeret nem tudtam mozgatni belasult minden.

Lekapcsoltam teljesen a gépet , tapot ki és reggel bekapcsoltam akkor szerencsére helyre állt minden elmult ez a folyamatos elsőtétűlés de szerintem ez a program csinálta ezt.

Montatok hogy vegyem le a memoria més a mag órajelet ezt megprobálom de alapból a mag órajel 1050mhz a memoriáé meg 6000 mhz , ha mongyuk a mag órajelet leveszem 900ra a memoriáét 5000re az hővesztés ?

Amit írtatok pasztát ugyanaz van nekemazzal szomzam ujra pasztázni de mikor bekapcsolom a gépet ilyen 30 fomról indul uresjáratban eltelik 30 perc ésfelugrik 45 fokig is ha semmit nem csinalók , régeben még 25 fokról indult de a oasztázas sem segítet ebben , a tapom olcso 450wat is ezt majd lecserelem 600w osra markasra mongyuk ilyen cooler master vagy corsaire remelem a tápcsere jólesz majd.

De szerintem a porosodas is okozhasa elsőtetűlést meg a csíkozas vagy lekéne cseféljem a dvi kábelt,

2018. máj. 20. 14:10
 4/4 Dongaben ***** válasza:
Hmmm... Egy másik kábellel mindenképp próbáld ki! (Kérj valakitől kölcsön a próba idejére, ezért ne vegyél újat.) A tápnak ehhez valóban semmi köze nem lehetne... Érdemes volna másik gépben kipróbálni a kártyát, barátnál, ismerősnél. Akkor sok minden kiderülhet.
2018. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!