Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki néz még manapság DVD-t?

Ki néz még manapság DVD-t?

Figyelt kérdés

Látom, hogy Ncore-n még mindig van ilyen kategória.

Ráadásul sokan is seedelnek ilyen filmeket.

Ki az, aki 2018-ban letölt, majd kiír egy filmet, főleg mikor mehet gépről is a buli, arról meg ne is beszéljünk, hogy ott a BDrip?

A DVD már elavult.


2018. máj. 23. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én bizony nézek!
2018. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De miért?

Egy hdmi kábel, vagy ha elég profi a TV-d, akkor neten tudod streamelni a TV-re, aztán helló, ki se kell írni.

2018. máj. 23. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Mióta végleg behalt a régi asztali gépem és vettem egy laptopot azóta rászoktam arra hogy HDMI kábellel rákötöm a TV re és úgy nézzük a filmeket. Persze vannak régi filmek DVD-re írva azokat nem fogom kihajítani csak mert elavultak főleg hogy még egy működőképes VHS lejátszónk is van a házban néhány VHS kazettával amin leginkább TV-ből felvett filmek vannak, és még nem mindegyik került rá DVD-re. Igaz hogy ha DVD-zünk akkor a laptopom DVD olvasóját használjuk mert a DVD lejátszónknak szerintem már haldoklik az olvasó optikája.


Persze van multimédiás lejátszónk is ami egy elég régi TV-re van rákötve tehát nem laposra, mert az egyben dekóder is és azon bejön pár ingyenes csatorna.

De azt nem mi használjuk szinte, hanem a tesómék ha vendégségbe jönnek.


Van aki még használ DVD lejátszót mert nincs olyan gépe, vagy TV-je amit összebír kötni, nekem is csak alig 1 éve van olyan laptopom amit összetudok kötni a TV-vel előtte asztali PC-m volt de azon kényelmetlen volt filmet nézni. A barátnőm laptopján még nincs HDMI kimenet, mert az elég régi darab már, de ameddig működik neki addig nem cseréli le.

2018. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 CspCsj ***** válasza:

USA-ban pl. még több millióan:

[link]

[link]

2018. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1.# vagyok, megmondom, miért nézek:

Nincs új tévém, de kifogástalanul működik, nem akarom laposra cserélni. Rengeteg DVD-s filmem van (sok CD-ről átírva), nem fogom kihajítani.

Seedelnek? BDrip? Ezeket a fogalmakat meg a válaszodban leírtakat nem ismerem és nem tudom alkalmazni. 70 éves elmúltam, de azért ne temess el, csak mert nem tudom az új "módit"!

2018. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minek vezet autót valaki, ha a boltig gyalog is el lehet menni egy kenyérért? Egyeseknek így jó, ez van.
2018. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És az milyen, amikor 2 CD-s változatot raknak fel,vagy tömörítve, kis fájlokra darabolva raknak fel filmeket? Ki hordoz manapság floppyn adatot?
2018. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztosan ismeretlen lesz számodra amiről írok, de eredetileg a multimédia tartalmak forrása nem az internet volt.

A film forgalmazók használták ezt a módszert, ami a vásárló szempontjából nagyon kényelmes megoldás volt. A megfizetett jogdíj, haszon és egyéb dolgokért cserébe jogot nyert a DVD megvásárlója a digitális tartalom megtekintésére. A forgalmazó pedig bevételhez jutott ezáltal. Ez a filmipar része volt, a befektetett költségek ezen keresztül térültek meg.

Ezt az iparágat (is) a hozzád hasonló letöltők vágták/vágják tönkre.

2018. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ritkán szoktam, ha nincs kedvem be kapcsolni a gépet, vagy rossz a gép.

Ritkán szoktam még használni VHS-t is, hifit is amin van 3 CD váltó, 2 kazettás deck, lemezjátszó.

Már ritkán használom őket, de kidobni nem lenne szívem őket mert rosszul esne nekem, inkább 6000-18000 ezer forintot meg ér nekem a javításuk, lehet sokan ki röhögnek miért javítgatom őket, mert újonnan nem lehet kapni már ilyen hifit meg DVD felvevőt. Meg ki tudja lehet hamarosan olyan törvény lesz hogy pénz büntetést kapunk letöltésért, meg szűnnek az ilyen oldalak szolgáltató tiltani fogja stb, nekem meg van DVD felvevőm tudok filmeket felvenni, zenét felvenni hifivel. Ezekre is kell gondolni, ha már az internetet tönkre teszik, ilyen Netflix, HBO GO stb nem ér semmit, feltörték már ilyen felhasználónak a fiókját pénzt le loptam a kártyájáról, meg az ilyen oldalak nem fogják 1-2 év után tárolni a filmeket zenéket stb. Én meg azt szeretem hogy egy film zene nálam van biztonságban, de már jobban belső vs külső HDD-n tárolom őket.


Azt akarják nagyon hogy lennének olyan birok akik szellemi termékkel foglalkoznának.

Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Fjx-5bpOPvo

2018. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is nézek. Mert elavult, még nem rossz.
2018. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!