Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a valami a videóban nem...

Ez a valami a videóban nem olyan, mintha a NASA véletlenül CGI-ra utaló bizonyítékot felejtett volna a videójában?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RqksBepilVs

1:30-nál látszik, nekem egyértelműen annak tűnik, de csak laikus vagyok.


2018. jún. 2. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1:30nál egyértelműen valaki bevágta azt a részt... Ez nem bizonyítja, hogy a videó CGI :)
2018. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát az egész bevágások sorozata végül is, nem egy folytonos videó amibe szándékosan bevágnak valami mást. Hanem sok rész egymás után összefűzve amibe véletlenül bekerült egy még nyers rész is. A NASA dolgozó gondolom nem direkt rakta bele hanem figyelmetlen volt.
2018. jún. 2. 20:05
 3/12 tabaki ***** válasza:

„Hát az egész bevágások sorozata végül is”


Pontosabban: A videó a neve alapján is egy timelapse, vagyis egy sokkal hosszabb felvétel kihagyásokkal való felgyorsítása -- mégpedig, a néha hektikusan ugráló mozgások alapján, nem is igazán igényesen, hanem valószínűleg automatikusra beállított gépi segédlettel lett megvágva. A kérdéses néhány kocka csakugyan CGI-nek tűnik, viszont a NASA elbaltázott csalási kísérleténél jóval ártatlanabb választ is el tudok képzelni -- például, hogy itt egy több nézőpontos magyarázó képernyőn bemutatták a bonyolult művelet elvégzését, mert az a tényleges felvételeken nem tekinthető át kellőképpen, vagy azért, hogy a tényleges akció összevethető legyen az előzetes elképzeléssel. Az eredetiben tán még valami szöveget is hallanánk mellé, hogy értelmezni tudjuk. A közzétevő nem halmoz el részletekkel a videó eredetét illetőleg, az származhat akár valóban a NASA archívumából is, de vélhetőleg ott sem csupa vágatlan, nyers felvétel található. A videóban nyilvánvalóan nem ez az egyébként jól láthatóan bevillanó részlet az érdekes; amennyire a kommenteken hirtelenjében végigfutottam, nem is ütközött meg rajta senki. Inkább emeli a dolog hitelességét: Valami összefoglaló anyagban természetes egy ilyen elem. Sőt: Ha komiszul azt feltételezem, hogy a közzétevő trükközik valamit a felvételekkel, akkor egy ilyen, az ő szempontjából fölösleg, mi több gyanús momentum beillesztése valódi szerkesztési bravúrstikli, le a kalappal.

2018. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A CGI-hoz valamilyen speciális háttér előtt történik a felvétel, zöld, kék, fehér, négyzethálós, pöttyözött, tehát ha én látok két verziót, egyet speciális háttérrel meg egyet természetes közegben akkor én biztos hogy a speciális hátterűt tartom a kiinduló állapotnak és nem fordítva. A videóban sincs semmi amiből bármi másra következtethetnék, az eredeti ugyanez a NASA oldalon, csak azt le kell tölteni azért kerestem egy youtube-ost inkább.
2018. jún. 3. 13:11
 5/12 tabaki ***** válasza:

„Hát nem tudom. A CGI-hoz valamilyen speciális háttér előtt történik a felvétel, zöld, kék, fehér, négyzethálós, pöttyözött...”

Szerintem sem. De, mivel úgy látom, hogy valami nem egészen végiggondolt konteót akarsz rajtunk tesztelni, megpróbálom felvállalni az advocatus diaboli szerepét, és rámutatni, hol vannak azok a gyenge pontok, amelyek miatt inkább az Ezotéria rovatban találnál hálásabb közönségre, mint itt. A trükkök némely típusához valóban használják a zöld vagy kék szín bizonyos ritkábban előforduló árnyalatait háttérnek, akár hasonló tónusú jelzésekkel ellátva -- ezek azonban jellemzően pont nem a CGI körébe tartoznak -- a modellezőprogramokban ugyanis problémátlan az „átlátszó” hátterű modellek létrehozása és az alapvideóra vetítése. Ezen lehetne csavarni azzal, hogy rendben, akkor nem CGI, hanem speciális háttér előtt felvett, valóságosan megépített makettről van szó, és azt rakták be a felvételbe... Hm. Mi is ez a „speciális háttér”? Te ugyan emlegeted a ki tudja, honnan sikerített, tudomásom szerint ilyen célra egyáltalán nem használt négyzethálós, pöttyözött változatokat is, de ha ezt még megtoldom a szívecskés, fatapétás, kólaemblémás, zebracsíkos, etc. mintákkal, akkor is kijelenthető, hogy a felvételen semmi efféle nem mutatkozik: Az egész hatásos felsorolás arra szolgál, hogy nagy ügyesen belérejtsd a képeknek ténylegesen hátteréül szolgáló, de a trükk szempontjából tökéletesen használhatatlan, sőt kontraproduktív fehér színt, mint egyikét az árulkodó jeleknek. Aki valaha foglalkozott hasonló feladattal, tudja, hogy a kép bizonyos részein -- például a csúcsfényekben -- gyakran megjelenő fehér miért nem alkalmas a célra, és miért lenne a lehető legrosszabb választás egy alapvetően szürkeskálás kép esetén. Ez önmagában is megcáfolja, hogy a részlet csalás szándékával készült volna.


„...tehát, ha én látok két verziót, egyet speciális háttérrel, meg egyet természetes közegben, akkor én biztos, hogy a speciális hátterűt tartom a kiinduló állapotnak és nem fordítva. A videóban sincs semmi, amiből bármi másra következtethetnék...”

Nincs mit ellentmondanom: Vagyis az általam felvetett lehetőségek közül a másodikat tartod valószínűbbnek. Jó eséllyel igazad van, mi sem természetesebb, mint az, hogy az éles próbálkozás előtt százszor is lemodellezik a kényes és veszettül drága akciót, mind CGI-ben, mind valóságosan megépített maketteken. Már előttem is nyilvánvaló, hogy eltévesztettem a fontossági sorrendet: Logikus, hogy még egy utólagos magyarázó-animációt is ezekből a korábbi felvételekből állítsanak össze.


„...az eredeti ugyanez a NASA oldalon, csak azt le kell tölteni, azért kerestem egy youtube-ost inkább.”

Tekintve, hogy a megnézéshez a YouTube-változatot is le kell töltened (legfeljebb nem tárolod huzamosabb ideig a gépeden), nem egészen érthető a magyarázat, de szíved joga. Ez a lényegen nem változtat, a részlet egyáltalán nem tűnik holmi videótrükk előkészítésének, mivel kifejezetten alkalmatlan rá. A „véletlen benne felejtés” ellen szól az is, hogy ilyen osztott képernyős megjelenítés sem a modellezéskor, sem a trükkasztalon nem jön létre spontán. Ezt valaki, nem kevés munkával, úgy állította össze, hogy pontosan ezt a képet akarta megmutatni. A szerkesztési trehányság semmiféle leplet nem rántott le, csak egy a timelapse szempontjából indokolatlan, logikailag máshová tartozó részletet kevert a videóba.

2018. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy így rá kellene feszülni, hogy nem egyezik a véleményünk. Nem tudom, hogy szerinted a speciális effektek mitől az ezotéria témaköre, de szerintem vagy ide vagy a filmesbe való teljesen egyértelműen. Nyilván ebben a rovatban arra számítottam, hogy jár erre valaki aki hobbi szinten ért hozzá vagy esetleg ez a munkája, nem akartalak megsérteni, de az első válaszodból kiderült, hogy annyira sem vagy a témában benne,mint én. A NASA védőügyvédjére meg igazán nem is számítottam :D.


"Az egész hatásos felsorolás arra szolgál, hogy nagy ügyesen belérejtsd a képeknek ténylegesen hátteréül szolgáló, de a trükk szempontjából tökéletesen használhatatlan, sőt kontraproduktív fehér színt, mint egyikét az árulkodó jeleknek. Aki valaha foglalkozott hasonló feladattal, tudja, hogy a kép bizonyos részein -- például a csúcsfényekben -- gyakran megjelenő fehér miért nem alkalmas a célra, és miért lenne a lehető legrosszabb választás egy alapvetően szürkeskálás kép esetén."


Tényleg????? Ne mondd :D.

Ne haragudj de ez buta, paranoid és nevetséges, hisz tele vannak ilyenekkel a speciális effektes, CGI munkákat bemutató videók, amiket én, aki laikusként tekint magára ismerek veled ellentétben aki profiként akar itt tetszelegni, ne hari.


0:45-től gyönyörű példa arra amikor fehér háttér előtt veszik fel:

https://www.youtube.com/watch?v=6vc4YJSQFJU

07:45-től amikor a munkafolyamat egy bizonyos része alkalmaz ilyen hátteret:

https://www.youtube.com/watch?v=5k3-dfjojVk


A NASA-s bármelyik lehet a kettő közül, nem értek ennyire hozzá, de annyira igen, hogy ne trükkös, ezoterikus felvetésnek tituláljuk már :DDDDD.


"Tekintve, hogy a megnézéshez a YouTube-változatot is le kell töltened...."

Jaj jól van már, piti kötekedés a javából mikor a youtube verzió tényleg egyetlen kattintás, még jó hogy azt linkelem édes istenem. Lazíts ;).

2018. jún. 4. 12:13
 7/12 tabaki ***** válasza:
Dél óta nyilván tájékozódtál a Gravitáció fehérnek éppenséggel nagyon nem mondható háttérkezeléséről, amely technikailag a film egyik jelentős újításának számított, és újragondoltad a több kamerás térbeli felvételek retusálási lehetőségeit is, ezért most nagy oltásra számítasz. De tévedni emberi dolog, felejtsük el. A második linkeden nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy az egy textúrázatlan modell próbája, nem pedig egy videóba beletrükközhető látványelem. A NASA-képsorból kilógó lólábban viszont nincs ilyen modell, tehát a vélelmezett fondorlatos CGI elkészítéséhez nincs szükség fehér hátterű felvételre, még kevésbé arra, hogy ezek egyetlen képernyőn legyenek összegyűjtve.
2018. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Gravitáció fehérnek éppenséggel nagyon nem mondható..."


Éppenséggel kifejezetten fehérnek mondható, azon belül is árnyalatra olyan "kontraproduktív" fehérnek mondanám ;). Igazán sajnálom, én értem, hogy ez nagyon ciki. Na de hozod a szintedet amúgy, ez kábé "a youtube videót is le kell ám tölteni" szint.


"az egy textúrázatlan modell próbája, nem pedig egy videóba beletrükközhető látványelem"


Ó dehogynem!! Mint a huzat megkapja a textúrát a modell és a hátteret az egész jelenet pontosan ebből az állapotból tovább építve. Ha érdemesnek tartanám, hogy a továbbiakban kínlódjak ezzel a fura, komikus és "kontraproduktív" erőlködéseddel és a problémáiddal némi keresés után ugyanúgy lazán videót linkelnék erre is, ahogy a számodra ismeretlen kontraproduktív fehér háttérről is (amit ravaszul belerejtettem a felsorolásba, holott nem is létezik csak a kék meg a zöld :DDDDDDD).

Na de nem úsznám meg ennyivel, hisz persze erre te megállapítanál valami olyan elmés újabb agymenést, hogy jaj de én mondjuk egy sárkányosat linkeltem, az pedig egy élőlény, na de a NASA felvételeken meg gépek vannak és akkor ezért nem jó. Látod? Hogy kiismertelek már :DDD.


Annyira erőlködsz, tényleg nem bántásból, de amit össze própálsz csűrni csavargálni, szerintem nem engem, hanem téged vár az ezo rovat. Az álomfejtéshez nagyon meg vannak a kvalitásaid :D.

2018. jún. 4. 21:25
 9/12 tabaki ***** válasza:
Nem muszáj azonnal megértened, amit írtam, idővel majd leesik a tantusz.
2018. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tabaki ***** válasza:
A hirtelen beálló hosszú csend azt sejteti, hogy bekövetkezett a megvilágosodás...
2018. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!