Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri az Androidot IOS-ra...

Megéri az Androidot IOS-ra cserélni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Samsungom van, de 2016-os így lassú is már és elég sok gond van vele. Eddig csak Androidom volt és az összes meghalt. Van amelyiknek a rendszere omlott össze, van amelyik sak szimplán nem futtatott bizonyos programokat, ezen (galaxy j3) a wifi sem működik normálisan és térerőm sem mindig van. Olyan is adódott, mikor életre kelt és kitörlődött minden. Megéri IOS-t venni? Könnyen át lehet rá szokni Amdroidról?

2018. jún. 25. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha valakinek a kezeben minden elromlik, akkor nem biztos, hogy az operacios rendszer vagy a keszulek a hibas.


7-8 eve hasznalok Android-ot, semmilyen komoly problemam nem volt vele. Az iOS stabilabb ez meglatszik az iphone-ok aran is.

2018. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, megéri. Én vagy 6 évig használtam Androidos telót (Samsung&LG). Mindig a csúcsmodellt vettem meg, de mindig volt valami baj mindegyikkel, a frissítéseket meg vártam mint a messiást (hátha megoldja a problémát), de mire hosszú-hosszú idő után megérkezett, addigra mindig kiderült, hogy felesleges volt rá várni, mert még rosszabb lett, mint volt. Az utolsó 3 teló 1 évig se húzta, mielőtt bedöglött és vihettem a szervízbe.

Most egy iPhone 7 Plus-t használok, arra mindig jönnek a frissítések (okés, ez az iOS 11 nem túl jól startolt, de azért nem volt több probléma vele, mint az Androidos telóimmal, ráadásul ezeket a hibákat szinte rögtön orvosolták, amit frissítésként egyből meg is kapott a teló). Szerintem ez egy marha jól összerakott telefon. Baromi gyors (és stabilan gyors, nem röcög be néha, mint egy Samsung Galaxy S9), gyönyörű képeket csinál és nagyon kényelmes az iOS. Okés, nem lehet annyira testreszabni (nem lehet launchert cserélni és ikontémákat használni), de az igazság az, hogy talán az első telómon használtam más launchert, mert a gyári pocsék sebességű volt. Még egy negatívum, hogy aki fájlokat akar másolni rá, annak telepítenie kell PC-re az iTunes-t. Mondjuk extra funkcióként rögtön meg lehet osztani a családdal ezeket a fájlokat. Én gyakorlatilag sosem használtam. iCloud-ból lehúzom a felszinkronizált fotókat, oszt' annyi. Zenét Apple Music-on hallgatok, filmet meg Youtube-ról, HBO GO-ról nézek, meg a NAS-omról. Egyiknél sem kell a telóra másolni a filmet.

2018. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem váltanék. Hiányzik a fenének az error 53, az elengedő forrasztások, a csillagászati összegbe kerülő hivatalos szerviz, az agyonkorlátozott rendszer, a dátumos halál, a speciális karakterre fagyó eszköz...


Ezen felül ahogy elnézem, a hibákat meg sem próbáltad megoldani a korábbi telefonjaid esetében.

Rendszerösszeomlás: Teljes újratelepítés, vagy régebbi verzió használata megoldja. Bizonyos esetekben elég a tudatos felhasználás is.

Nem futtatott bizonyos programokat: Rendszerverzió, régió, hardver, és optimalizálás kérdése. Kis utánajárással választható olyan telefon, aminél ez a jelenség minimális, és csak a régiózáras programok nem telepíthetőek.

Térerő és WiFi: Garanciaidőn belül szerviz tud segíteni, garanciaidő után pedig bárki, aki fel tud tenni egy rendszert. Kivétel, ha hardveres hiba, akkor azon tényleg csak egy új alkatrész segít.

Magától törlődés: Ilyen nem létezik, csak max. nagyon alja gyártóknál (Doogee, Lark, iLike...), ritka esetekben.


Én a helyedben inkább igyekeznék tudatos felhasználóvá válni, és utánanézni, melyik telefon ajánlott, melyik nem, hogyan lehet a legjobban használni a telefont...

2018. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"error 53, az elengedő forrasztások, a csillagászati összegbe kerülő hivatalos szerviz, az agyonkorlátozott rendszer, a dátumos halál, a speciális karakterre fagyó eszköz" -> error 53, elengedő forrasztás egy kissé régi hiba, Androidos eszközön is előfordulhat kismillió gyári hiba (mint az én Androidos telóimon, amin az utolsó kettő a gyártó által elismert széria hiba volt) ...a dátumos halál, speciális karakterre fagyó eszköz meg kb. 1 hét alatt lett javítva. Androidon talán pár hónap alatt meg is kapnád a hiba javítását tartalmazó patch-et (ha megkapod). Ez a jó az Apple-ben, hogy annyira fókuszban vannak, hogy bármi kis apró cseprő hiba van, rögtön világra szóló botrány van belőle és emiatt rögtön javítják is. Egy Androidos telónál meg semmi nincs, ha hasonló hiba jön elő. Senki nem jelentet meg semmiféle cikket, csak szép csendben elsikkad az egész (okés a Samsung már egész reflektorfényben van mostanság, de a többi gyártó nemigazán).
2018. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy nem túl régi iPhone-t, akár kölcsön is, és nyomkodd egy darabig. Ne adj más véleményére.
2018. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első és harmadik válaszoló...

Ezekkel a válaszokkal azt hiszem nem nagyon akarom foglalkozni, csak annyi, hogy tudom használni a telefonom, de miután 3x lett újra telepítve a rendszer, mert összeomlott, hol ettől, hol attól, akkor szerintem már nem akarok tízezreket költögetni arra, hogy újra telepítség ugyanis több tízezret rászántam erre.

NEM KÉREK TÖBB OLYAN VÁLASZT, HOGY NEM TUDOM HASZNÁLNI STB, UGYANIS NEM EZ VOLT A KÉRDÉS:)


A többieknek nagyon köszönöm a segítséget!

2018. jún. 26. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Megéri és azt is tudni fogod használni!
2018. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Samsung szerintem pont nem az a márka amire lehetne véleményt alapozni az androidnál. Főleg nem az alsó középkategóriában. Elég ritkán cserélem a telefonokat így adódik, hogy megbízható készüléket keresek amit hosszú távon tudok nyüstölni. Korábban HTCm volt az úgy 2-3 év után már eléggé lassú lett. Aztán xiaomi-t vettem. Azt még mindig használja a feleségem 5 és fél éves telefon. Akkut kellett benne cserélni ez volt az egyetlen gondja. Némi lassulás ott is van, viszont az iOS is lassul a frissítésekkel ezt megtapasztaltam iPaden.

Egy iPhone 3x ennyi lett volna és számomra semmivel sem adott volna többet. Most is Xiaomit vettem. Tetszik, hogy nincs lekorlátozva, mint az iOS. Sok funkciót használok amit iOS-en nem lehet.

Nekem nem éri meg iOS-re váltani ezek után.

Neked más szempontjaid lehetnek, számodra lehet, hogy megfelelő egy iPhone. Azt neked kell össze szedned, hogy mik a szempontjaid.

2018. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!