Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win10 tálca alul nem látszodik...

Win10 tálca alul nem látszodik minden máshol igen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tálca mindenhol látszódik,de alul valamiért nem.. ez miért lehet?

2018. júl. 9. 14:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve alul feketeség van, és felül is.. alul kicsi feketeség.. felül nagy
2018. júl. 9. 14:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Hmmm. Ha nyomsz egy kijelentkezést, majd visszalépsz, akkor sem jelenik meg rendesen? Nálam ez old meg bizonyos "tálcás anomáliákat"


A tavaszi nagy frissítés után feltetted újra a drivereket?

2018. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van skypeod? vagy valamid ahol tudsz segíteni? amúgy nem tettem fel drivert.. full képernyőbe raktam ( felbontásba) mert filmetakartam nézni és azóta ilyen
2018. júl. 9. 14:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos dolgozom elég későig, így csak szakaszosan tudok ide írni. Sajnos nekem a tavaszi frissítések után mindig jön egy tiszta telepítés.


Mindenesetre csökkentett módban érdemes lenne DDU-val leszedni a vga driert és újratenni. Több ötletem nincs sajnos.

2018. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Monitoron "Auto" gombot megnyomni, az beállítja a kép pozícióját.

Ha nincs ilyen gomb, akkor a monitor menüjében kézzel eltolni a képet.


Esetleg másik felbontást választani, mert az alul-felül fekete csík nem megfelelő képarányt jelent. (valószínűleg 4:3 képarányú a monitor és pl. 16:9-es felbontás van beállítva)

2018. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CspCsj ***** válasza:

Javítás:

A képarányt rosszul írtam.

A kép viszont szerintem lecsúszott. Automatikusan (AUTO gomb) vagy kézzel kell ilyenkor beállítani.

2018. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Automatra nyomtam, de nem volt úgyse jó :) win10 et ma raktam újra.. és amióta ez van 4-5x minimum.. a win7 et meg 2 évbe 1x
2018. júl. 9. 21:42
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Windows háttérképen (Asztalon) jobbegérgomb > Képernyőfelbontás > mekkora felbontáson van most?

[link]


Videokártya driver ellenőrzése:

- Eszközkezelő megnyitása [link]

- A megjelenő ablakban a Videokártyák kategóriában mi szerepel? Ha Szabványos Microsoft VGA, akkor driver frissítés szükséges, de ha Intel HD, Nvidia Geforce, AMD Radeon, akkor nem feltétlenül.


- Driver frissítéshez tudni kell a videokártya pontos modelljét.

A már megnyitott Eszközkezelőben nézd meg a videokártya Hardverazonosítóját:

Duplaklikk a videokártya kategóriában az eszközön, majd Részletek fül > Tulajdonság mezőben válaszd a Hardverazonosítók értéket > alatta kiírja az azonosítókat, pl. PCI\VEN_10DE&DEV_0DE3 (Ven=Vendor~Gyártó, Dev=Device=Eszköz)

[link]

- Azonosítókra rákeresel valamelyik keresőben, vagy mondjuk itt: [link]

A modellszámra szintén rákeresel.


Vagy letölthetők rendszerinformációs programok, amik kiírják pl.:

GPU-Z [link]

HWiNFO [link]

AIDA64 [link]

Speccy [link]

stb.

2018. júl. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!