Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem kapcsol ki a laptop?

Nem kapcsol ki a laptop?

Figyelt kérdés
Van egy lenovo idepad 110em win 10 es op rendszerrel.Megnyitottam a feladatkezelőt és 1 nap 3 órája nem volt ki kapcsolva a gép azt írja.Miért? pedig a start menübe a leállításra megyek.
2018. júl. 12. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert a Windows 10 igazából nem áll le, hanem úgynevezett "gyors leállítást" csinál, ahelyett, hogy minden rendszerfájlt egyesével újra betöltene következő indításkor, elmenti az egészet egy fájlba és indításkor azt tölti vissza. Ez sokkal gyorsabb indítást eredményez, de a feladatkezelő úgy észleli, mintha igazából nem is lett volna leállítás (nekem 6 napnál jár most). Ezért van az, hogy ha újraindítod a gépet, akkor sokkal lassabb, mintha leállítanád és újra bekapcsolnád, mert ilyenkor minden fájlt egyesével újratölt.

Itt olvashatsz róla bővebben: [link]

2018. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaaa,értem köszi :D Csak évekig win 7-et használtam és most meglepett :D
2018. júl. 12. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!