Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el az XP...

Miért nem indul el az XP csökkentett módban?

Figyelt kérdés

12 éve XP-t használok, de frissíteni akartam néhány dolog miatt. Kettő vinyó van a gépemben. Az egyiken az XP van, a másik egy amolyan tároló. Erre a tárolóra telepítettem az új Windows 10-et még ma. Láttam a másik vinyót, beléptem a Documents and Settings mappába, aztán a fiókom mappájába. Minden megvan rajta, ami az XP-n van. Csak az a gondom, hogy nem indul az XP. Indításkor kiírja, hogy baja van, úgyhogy el akartam indítani csökkentett módban, de nem indul. Próbáltam hálózattal is meg parancssorral is, aztán próbáltam a legutóbbi működőképes beállításokat is, de nem indul, egyszerűen csak fekete a képernyő.

A Windows 10-es tudom használni, de nekem az XP is kéne, egyes dolgok annyira meg vannak szokva, hogy alapból inkább talán az XP-t használnám. Vagy nem tudom, de akkor is el akarnám indítani.

Meg még az is érdekes, hogy az XP indítása után a modemnek világított az a lámpája, amelyik a kapcsolatot jelzi a gép és a modem között. De most az sem látszik, ha el akarom indítani az XP-t.

Mi lehet a baj?



2018. júl. 13. 00:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Utána meg tudtam oldani valamilyen szinten. Kihúztam a kábelt abból a vinyóból, amelyiken a 10 van. Indításkor nem tetszett a gépnek, kiírt egy hibajelentést, hogy nem találja a 10-et. Elindítottam az XP-t, kiadta a speciális izéket, kiválasztottam a legutóbbi helyes szart, és el is indult. Teljesen jó, semmi baja.

Még az a jó, hogy a másik vinyóra raktam a 10-et.

2018. júl. 13. 09:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Win 10 telepítésekor le kellett volna húzni az Xp-st.
2018. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ki kellett volna vennem azt a vinyót, amin az XP van? Köszönöm a választ, de erre utólag én is rájöttem. Nem vagyok számítógépzseni. Utólag már okosabb voltam, de meg tudtam oldani, tehát minden oké.
2018. júl. 20. 04:27
 4/7 A kérdező kommentje:

Külön kérésre részletesebben.

Tehát kihúztam a kábelt (adatkábel és tápkábel egyben) abból a winchesterből, amelyiken a Windows 10 van. Bekapcsoláskor jött a hibaüzenet, hogy nem jön be s Windows 10

2018. júl. 20. 20:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Véletlenül küldtem el.

Szóval a többi.

. Kiválasztottam a régebbi vervió indítását, így elindítottam az XP-t. Nem tudta rendesen elindítani, így automatikusan felkínálta a speciális indítási lehetőségeket. Ott kiválasztottam a legutóbbi helyes konfigurációt, és már ment is.

Azóta nem is kell speckó módban indítani, mert bekapcsolás után csak kiválasztom a régebbi Windows-verziót, aztán meg az XP-t, és teljesen jó.

Ha visszadugom a másik winchestert, akkor a Win 10 is megvan, el tudom indítani, de az XP-t nem. Ha az XP-t így akarom elondítani, azt nem engedi, tehát megint ki kell húznom a kábelt a másik vinyóból.

De ez is fontos. Ha be van dugva a másik vinyó, és úgy akarom elindítani az XP-t, akkor nyilván nem indul, aztán a kábelkihúzás után csak a legutóbbi helyes izével indul. Ha be van dugva a másik vinyó, és nem akarom elindítani az XP-t, akkor kábelkihúzás után az XP jól indul. Egy kicsit bonyolultnak nézhet ki, de amúgy egész egyszerű.

2018. júl. 20. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy telepíted, hogy előbb az xp-t, majd a win10-et, akkor nem kell kihúzni sem. De van az a EasyBCD, lehet segít. Már régen volt két rendszer a gépemen.

Annyit még, hogy fontos hogy mindkét rendszer azonos architektúrán fusson. Ha az egyik 32, a másik 64, előbb utóbb gond lesz. Persze, ha kihúzva használod, akkor nem.

2018. júl. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az XP 32-es, a 10 64-es, ezért az XP-t úgy használom, hogy a másikat kihúzom, mert alapból az XP az elsődleges, azon van mindenem, a 10 inkább csak egy-két játékra van. Meg persze előbb-utóbb az XP alig lesz jó az internetre, mert már most több oldal nem jön be azon a Chrome-on, ami még elmegy az XP-n, tehát idővel véglegesen át kell állnom a 10-re.
2018. júl. 21. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!