Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Lenovo logónál lefagy a...

A Lenovo logónál lefagy a laptopom. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo Ideapad 100-as laptopom, amit a legutóbbi Windows frissítés teljesen tönkrevágott. Amikor bekapcsolom a gépet, a Lenovo logónál lefagy és nem megy tovább. Rengeteg dologgal próbálkoztam már, lemerítettem az akksit,szétszedtem a laptopot és kihúztam az akkumlátort, valahol még azt is írták, hogy szedjem ki belőle a DVD olvasót, megtettem, de semmi eredménye. Valakinek van/volt hasonló problémája? Hogy lehetne ezt orvosolni?

2018. júl. 16. 08:50
 1/4 compactegon ***** válasza:
kezdőlogó előtt a boot-ban próbáld meg beállítani, hogy "utolsó működő konfiguráció visszaállítása" valami ilyesmi neve van. ments és újraindít, hátha segít. esetleg próbáld meg csökkentett módban, és a rendszer visszaállításával.
2018. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen elcseszett típus, én is befürödtem vele. A boltban kiállítási darab volt, nem tudták leszedni a Windows10 Enterprise-t. Újra telepíttettem, mire akadozott, állandóan frissitett, végül kimúlt benne a merevlemez. Vihettem Budaörsre, a szervízbe. Utána is minden volt. csak nem jó, eladtam és beszereztem egy külföldről behozott használt üzleti laptopot (Thinkpad). Ezt nevezem valódi laptopnak.
2018. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

BIOS-ban mit ír ki? Tudod, fekete alapon fehér betűk. PRX, annyi, hogy kész a merevlemez, az enyém elindult, BIOS-ba be tudtam lépni, de nem lehetett újratelepiteni, mert azt jelezte, NINCS merevlemez!

Vidd szervízbe, erre sajnos más megoldás nincs.

2018. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:
100%

Gondolom Windows 10.


1.

Másik gépen csinálj Window telepítőt: [link]

Indítsd erről a gépedet: Novo gomb > Boot menu (lásd 2. pont)

"A gép visszaállítása vagy alaphelyzetbe állítása a telepítési adathordozóról" lépéseit csináld meg: [link]


1/A.

Ha van ilyesmiben gyakorlatod, akkor a telepítőlemezről indítva adatmentést is csinálhatsz másik meghajtóra, majd utána tiszta telepítést is próbálhatsz.


2.

Végső lehetőség a vásárláskori állapot visszaállítása.

!!Ezzel az összes fájlod és programod valószínűleg törlődni fog.!!

A Novo gombbal kapcsold be a gépet (6-os jelzés): [link]

Ez a gomb elvileg a fülhallgató aljzat mellett van, és kis, hegyes dologgal (pl. gémkapocs) férsz csak valószínűleg hozzá.

Ha Windows rendszerrel értékesítették, akkor a System Recovery menüponttal vásárláskori állapotra állítható vissza.


Ha nem találod a Novo gombot, akkor a bekapcsoló gomb vagy a tápcsatlakozó mellett is lehet:

[link]

[link]

[link]


3.

Ha nem sikerül, akkor szerviz.

2018. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!