Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Irodába melyik Linux disztrót...

Irodába melyik Linux disztrót tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Valami olyan Linux disztrót keresek, ami kifejezetten irodai munkára van összeállítva és lehetőleg atom stabil legyen. Amit eddig találtam, hogy talán a legalkalmasabb rá az a Linux Mint XFCE kiadása volt. Korábban ajánlották a Debian-t is viszont az messze nem tűnt olyan stabilnak, mint a Mint vagy az Ubuntu hozzátéve, hogy az Ubuntuval volt rendesen problémám. Melyik disztrót ajánlanátok kifejezetten irodába?


Ezek nem tudom mennyire számítanak, mert tapasztalataim szerint a Linux elég jól van optimalizálva gyengébb PC-kre is, minden esetre nagyon nem egy atomerőmű.


Intel Core i5 4460

8 GB RAM

Inel HD 4000-es videókártya és SSD - winchester kombinációval van a gép.



2018. júl. 27. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg OpenSuse, de szvsz az sem olyan stabil, mint egy Debian. Debianból a stable-t próbáltad ki? Mi nem volt stabil rajta?

Milyen szoftvereket szeretnél futtatni? Ilyen esetekben nem az oprendszer szokott a probléma lenni, hanem a felhasználói szoftverek inkompatibilitásai, hiányosságai.

2018. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a stable verziót próbáltam ki. Például rengeteg program hiányosságát vettem észre, ami a többi disztrón ott volt. (Már mint a csomagkezelőből hiányzott, nem lehetett megtalálni és letölteni.) Például a böngészőkkel mindig kellett egy sort küzdeni mire lehetett őket használni és a weboldalak betöltésekor akkor is dobált fel különböző hibákat, amiknek a pontos tartalmára nem emlékszem. Az interneten utána olvasva azt írták hogy helytelen dátum és idő konfiguráció okozz a problémát, de ezek mind helyesen voltak beállítva és például ha a wifi antennámat használtam perceken belül egyszerűen lefagyott az egész rendszer, de olyan szinten, hogy semmilyen billentyűkombinációra nem reagált. Azt írták nem ártana hozzá egy driver. A driver telepítése után olyan fergetegesen jó lett, hogy bekapcsolás után közvetlenül már fagyott is.
2018. júl. 27. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Én maradnék a Mint XFCE-nél. A felesleges dolgokat egy pillanat alatt ki lehet kukázni belőle, és már kész is az irodai verzió.
2018. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban a Mint mennyire biztonságos? A többi disztróhoz képest úgy tűnik, hogy csökkentett biztonsággal rendelkezik és szeretném megvédeni a kíváncsiskodóktól a számítógépeket illetve azoktól, akik csak simán viccesnek hiszik magukat.
2018. júl. 27. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az volt a probléma, hogy telepítésnél, mikor rákérdez, hogy engedélyezze-e a non-free és a contrib tárolókat, "nem" lett válaszolva. Ekkor szokott előfordulni, hogy kevés csomagot látsz, ill. egyes non-free drivereket nem tud telepíteni a telepítő.


A Mint semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a többi disztró általában.

2018. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pipas Pisti ***** válasza:

Nem fog senkit meglepni, ha aki ismer, hogy a Fedorát ajánlom, de a fusion tárolókat is tedd fel hozzá, mert ahogy a fenti kollega is írta a non-free azér kell a megszokott használathoz :)


Amúgy nem értem mi lehetett a debin stable-vel a gond, mert én tavaly aug. 20 óta kinozon openbox alatt és normál használatra nagyon jó + atomstabil. Régebbiek a csomagok, de ez a stable tulajdonsága és nekem pont ez kell.

2018. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alain Delon ***** válasza:
Lényegében bármelyik jó lehet, mert az alapszoftverek elérhetőek mindre. Probléma a nyomtató/szkenner támogatottsága lehet. +1 az openSUSE-ra.
2018. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Arch. Nem kell azon vergődni, hogy non-free tároló, meg miegymás.
2018. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!