Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék a gépemmel,...

Mit kezdhetnék a gépemmel, hogy működjön rendesen? 17/f

Figyelt kérdés

Van egy elég régi gépem, de jól működött, nem panaszkodom rá, ingyen szereztem.


Windows XP-vel használtam, semmi gond nem volt vele, gyors és stabil volt. Netezni is tudtam rajta rendesen ,semmi nem akadozott rajta.


A tesóm folyton rinyált, hogy az ő gépe lassú, ezért anyu azt mondta elviszik szervizbe, ott rendbe rakják neki, de ha már azt viszik, akkor elviszik az én gépemet is mert anyu szerint "elég hangos és ráfér a karbantartás...".


Gondoltam, hogy kitakarítják, kifújják a port és kész.

Viszont amikor anyámék hazahozták a gépet totál meghlatam amikor láttam hogy windows 10 indul el rajta.

Vagyis töltögetett vagy 20 percig, alig akart bekapcsolni. Beállítgatni alig lehet rajta valamit, minden blokkolva van mert nincs aktiválva a Windows.

Most is kb 15 perc mire úgy bekapcsol hogy valamit meg tudok nyitni, a youtube akadozik, a videók laggolnak, a chrome sokszor lefagy, összeomlik...


Az XP az egy 64GB-os SSD-ről futott, és volt még mellette pluszba egy 2TB-os WD Red hdd, azon voltak a filmjeim, zenék, játékok, programok telepítői.


Az ssd-t kiszedték, külön adták vissza. Leformázták a HDD-t, onnan eltűnt minden cuccom, és oda telepítették fel a Windowsot.

Egyszerűen hasznáhatatlan szar lett a jó gépemből, mióta azok az idióta szervizesek belenyúltak...


A gép adatai:

DualCore Intel Pentium D 930, 3300 MHz

4x1GB Kingston DDR2

ASUS P5PL2

Realtek RTL8168B/8111B Gigabit Ethernet Port



2018. júl. 30. 12:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Az néha újratelepítettem (2 évente kb) és sosem volt semmi problémám vele, az sem volt eredeti, nCore-ról volt, volt mellékelve hozzá aktiváló kód is, sosem zaklatott hogy aktiváljam, most pedig ott az asztalon az a hülye vízjel is...
2018. júl. 30. 12:19
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Pentium D?! :D Van egy rossz hírem, géped már egy évtizede használhatatlan szar. :D


Amúgy meg rakd vissza az XP -t vagy 7-et. A Windows 10 még viccnek is rossz ezen a konfigon.

2018. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy az XP -n nincs Trim. Így az SSD -t hamarabb megeszi.
2018. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Hmmm... Elsőnek besétálnék abba a szervizbe, és minimum a karbantartási díjat visszakérném. Elvileg, csak annyit piszkálhatnak bele egy gépbe, amire a tulaj kéri. Azon túl lévő dolgokat egyeztetni kell! Ha nincs dedikált videokártya a gépben, akkor tegyél fel egy Win 7, 32 bites verziót. Azzal normálisan fog futni.
2018. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utólag könnyű okosnak lenni, de a hdd-t biztos, hogy kivettem volna a szervibe szállítás előtt, és talán még az ssdt is. Így nem történhetett volna meg ez az esemény. A takarításhoz egyik sem kellett volna. Ha meg mindenáron operációs rendszerrel akarták volna kipróbálni, biztosan van usb dugón egy live linux-uk.

Én így csináltam volna. De én magam takarítom a gépemet. Az enyémben ne turkáljon senki. Nem kell hozzá egyetemet végezni infó szakon.

2018. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azt sem akartam, hogy szervizbe vigyék a gépem, csak anyám momdta hogy elviszi az enyémet is, egy napot kibírok nélküle.

Takarítani kb évente egyszer szoktam, de már évek óta hangos a gép, azért mert a procit felhúzam, meg a ventilátorok csapágyai ki vannak verődve...

2018. júl. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!